Jdi na obsah Jdi na menu
 

Úvodní strana > Povídky

Ten důvod jsem přece já

7.část


Autor: Teri
Pár: Booth a Brennanová

 


* * *
„...ne to nesmíme...“ Smála se, ale z části to myslela vážně. „Uvolni se, nemysli na to.“ Popravdě mu to také leželo v hlavě. Udělal ale ten svůj obvyklý trik a zasunul to do zadní části mozku. Tam, kde ho to nebude zatěžovat. Potom už se věnoval jenom jejímu nádhernému tělu. Hladil jí po páteři a sledoval, jak jí vzrušením naskakuje husí kůže. Jemně vzdychla. Chtěla to. Chtěla to tak moc, přestože věděla, že to nejde. Že to není správné. Ale už to nedokázala zastavit. Položil jí doprostřed postele a podíval se na ní. Viděl v jejích očích to odhodlání, lásku, ale především víru, že tentokrát to bude dobré. Že to dobře dopadne. V tu chvíli poznal, že jí miluje víc než cokoli jiného na světě. Posadil si jí na klín a pomalu do ní vnikl. Zasténala vzrušením i bolestí, ale bylo jí to jedno. Teď existovali jen oni dva...

Budova FBI výslechová místnost 10:00

Booth čekal až se dostaví kamarádka Robin Hathawayové, Alana Cooperová. Neměl co dělat, tak zavolal Hannah. Nebrala mu to. Podíval se na hodinky. Jo, to má nejspíš konferenci. A vypnula si telefon. Zavolám jí večer. Nedokázal to ale říct jistě. Pravdou bylo, že se snažil přesvědčit sám sebe.
Jsi žárlivej blázen Boothe. Žárlil. V tom se nemýlil. Ale myšlenky mu začaly hlodat mozek jako červíci. Naštěstí konečně přišla Alana.
„Zdravím, paní Cooperová. Děkuji že jste přišla.“ Přivítal jí mile Booth. „Vlastně slečno, nejsem vdaná.“
„Oo..omlouvám se.“ Rozpačitěl agent. Alana byla celkem mladá, mohlo jí být okolo pětadvaceti, ale její mírně plnoštíhlá postava byla poněkud matoucí. I její barvené vlasy působily zbytečně postaršující.
„Tak tedy. Jde o pana Matthewa Bryana. Od vaší přítelkyně Robin Hathawayové, jsem se dozvěděl, že jste jí dala na něj doporučení, aby se měla kde ubytovat. Mohla byste mi o něm něco povědět?“ Alana se zasmála, jako kdyby jí agent řekl nějaký vtip.
„Ano, znám ho, ale proč se nezeptáte přímo jeho? Není sice nejvýřečnější, ale je to právník, který umí mluvit s lidmi jako jste vy.“ Laskavě se na něj usmála. Bootha trochu dopálilo, jak se smála, tak zareagoval o něco prudčeji, než se v takových situacích slušelo. „Pan Bryan nám řekne asi toliko co tenhle stůl. Ptám se vás, protože Matthewa někdo zavraždil.“ Vyjel Agent. Ani si neuvědomil, že si stoupnul. Ta Hannah mi teda dává zabrat. Napočítal do deseti a pak se jen tak pro sebe usmál.
„No, tak to je jiná.“ Vydechla smutně Alana.
„Nechtěl jsem to říct takhle. Omlouvám se, ale řeknete mi o něm něco? Nepřátelé, problémy v práci. Robin mi řekla, že mu někdo, pravděpodobně nějaký muž vyhrožoval. Nevíte o tom něco?“
„Musím vás zklamat, ale o ničem takovém nemám potuchy. Ale jestli něco zjistím, určitě vám dám vědět.“ Slíbila.
„Děkuji, můžete jít.“ Rozloučil se Booth a vyprovodil jí ze dveří.

Jefferson- Angelina kancelář 10:30

„Tak hele milánku! Jsme manželé a ti si říkají všechno. Tak už mi to řekni. Co je Brennanové?“ Angela byla neskutečně naštvaná. Včera večer totiž z Hodginse vytáhla, že něco ví o Kůstčině stavu. Ten se ale naštěstí včas zarazil a už z něj nedostala ani slovo.
„Zlato, neřeknu ti to. Zkus na mě co chceš, ale já nebudu ten, kdo to prozradí. Kdyby tě požádala, abys udržela její tajemství, tak bys mi to řekla, i kdybys věděla, že tě výslovně prosila, abys mlčela?“ Ach, to byl blbej příklad.
„Když já se o ní tak bojím,“ zemutněla a přitiskla se k Hodginsovi.
„Neboj se, bude to dobré. Teď se nesmíš stresovat. Miminku by to nedělalo dobře. A Kůstka ti to řekne, až bude sama chtít.“ Jestli ale pak už nebude pozdě...

O několik hodin dříve....

Byt Brennanové 22:30


Russ už spal. Ona nemohla. Neustálá úzkost jí bránila ve spánku. V poslední době se utápěla v depresích čím dál víc. Už se pomalu přestávala soustředit i na práci, kterou tak zbožnovala.

A nejhorší na tom bylo, že věděla, že kdyby jí pomohl, tak by to zvládala lépe. Jenže. Jenže strach z odmítnutí jí nedovolil svěřit se jediné osobě, které věřila, kterou měla ráda, jejímu nejlepšímu příteli... kterého ale měla jiná. Jiná se mu svěřovala, jiná mu otevírala srdce k nahlédnutí.

Už bylo pozdě. Věděla, že už je pozdě. On má co si přál. Ona to mohla mít. Nebýt té mojí pitomé racionality! Poprvé si přiznala, že se na svět kouká moc okrajově. Že je prostě někdy dobré riskovat. Neexistují přece jenom fakta, ale i věci, co nemají vysvětlení. Třeba láska...
Odkud se bere? Ano, je to chemický proces, co to ale vyvolává? Snad přitažlivost, nebo působení jednoho člověka na druhého? A co štěstí? Pocit. Pocity znala dobře, ale nikdy je nedala najevo. Myslela, že se to prostě nedělá. U pěstounů to takhle nesměla. Nesměla říct, že jí něco vadí, že se bojí, že má radost, že je smutná. Bála se posměchu. To jí zůstalo dosud. A teď se ještě přidala zákeřná nemoc.

Bylo jí jasné, že když bude bojovat, hravě to zvládne. Ale, co když už prostě nechci? Vždyť ani nemám za co bojovat...
 

* * *
Pokračování příště
* * * 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hrozne kratke

(zmija123, 8. 4. 2011 14:00)

Táto poviedka má dej tak na dva riadky. Diely sú veľmi krátke a v podstate sa tam rieši len názov choroby. Ako to vidím ja možno v 20 diely poviedky povie Angela Seeleymu, že je Kosť chorá a ten ju prehovorí, že dôvodom na jej žitie je jeho láska atď.
Bolo by to zaujímavejšie v menej častiach a podstatne dlhších. Začnem čítať a za minútu je koniec. Nie je sa do čoho začítať.

Re: Hrozne kratke

(jitka bones brhelová , 1. 1. 2013 17:50)

Velmi rádá bych si přečetla tvé dílo když jsi taková frajerka v psaní

pokracovani

(misacek, 17. 10. 2012 5:56)

moc nadherna povidka, ale mrzi me ze neznam konec ... bude pokracovani, moc prosim

Kdy bude další část prosím ??

(Nika, 15. 11. 2011 17:54)

Moc se my to líbilo :-)

pokračování?

(Lucka, 14. 9. 2011 14:35)

ahoj, chtěla bych se zeptat kdy bude další pokračování? moc bych chtěla vědět jak to dopadne....

kedy bude pokračovanie??

(zoey, 3. 8. 2011 23:20)

kedy bude pokračovanie?? to sa predsa nedá vydržať.. ja chcem už vedieť, čo za chorobu sa na ňu nalepila.. prosíím. btw perfektná poviedka :-)

nápověda

(Teri, 8. 4. 2011 15:05)

jestli chcete napovědět, tak kdo čte Jamese Pettersona ženský vyšetřovací klub, tak by to měl vědět. Ale prosím nepiště to sem, když to budete vědět.
A PRO VŠECHNY!!!!! Já vím že je to krátký, že v tom žádnej extra děj není, ale já prostě na nějaký psaní povídky nemám čas a už mě to ani nebaví, když mi každej předhazuje, že to není dost dlouhý. Mrzí mě, že na to nemám čas, ale je to tak. Snažím se to dělat tak, abyste z toho alespoň něco málo měli. A upřímně, koho zajímá nějakej případ víc než Kůstka a Booth :D:D Mě teda rozhodně ne :) (zmija123)
Takže se rozmyslete, jestli to chcete jak to je, nebo povídku zruším :(

Re: nápověda

(Kelly, 13. 4. 2011 20:04)

Já jsem právě ráda, že se povídka točí okolo B&B. Je úžasná, máš moc dobrý styl psaní, který je velice čtivý a poutavý.
A rozdhodně se přimlouvám o další kapitolu ;)

nápověda

(Želva, 1. 8. 2011 12:36)

Šmankote, pokračuj! Prosím...Vůbec nevadí, že to není "dlouhé", ale je to přesně čtivé...a jak už bylo řečeno, z celých televizních epizod se nejvíce těším na poslední minuty, které patří jenom Temp a Seelymu. Určitě je tvůj styl velmi dobrý, protože je srozumitelnější, než když text překypuje neustálými "vtipnými" hláškami a přirovnáními a stále novými a novými postavami a jejich epizodními příběhy. Já jsem tedy "rozmyslená", piš...!!!...už se těším, až Boothovi dojde, že by ten prsten natáhl na prst té nesprávné :-)

Prosí, prosím

(sasanka, 9. 7. 2011 21:18)

POKRAČUJ!!!
Tvůj sloh je velice čtivý a zápletka je také napínavá. Prosím, dokonči tu povídku...
Moc díky předem :-)))

Požádání

(Snění, 7. 7. 2011 19:34)

Dobré odpoledne,
rozhodně nechci, aby došlo k zrušení této povídky. Hlavně pokračujte dál, protože se nemůžu dočkat konce. Velice zdařilé a hezké.

Wow!

(Ant, 10. 4. 2011 18:21)

Tyjo, vážně super povídka!! Teď si rvu hlavu, že jsem na ní nepřišel dřív :-D

Určite!

(Tamča, 9. 4. 2011 10:04)

Určite píš dˇalej...no a čo ,že je to krátke? aspoň si dlhšie budeme užívať poviedku...a koho by to aj bavilo keby to bolo všetko v jednom...nebolo by to napínavé...myslím si ,že poviedka je úúúúžasnéééé!...a určite je lepšie keď je to krajšie a menšie než nejaké somariny popísané z ktorých nikto nevinde....TAKžE URčITE Píš ĎALEJ...n túto poviedku sa vždy teším:-)a ty si v písaní úžasná

kdo ví

(cam, 7. 4. 2011 21:35)

hmm.Nikol Kidmann?! ta tuším měla tuberu ne? to doufám že naše Temp nemá v tomhle stoletní ta nemoc až tak neletí, možná v zemích třetího světa? Ksakru! proti ní je přece poviné očkování. Tak jsem zvědavá co má Teri zalubem? No nejspíš to bude leukémie,zahrajeme si na DR.house podle symptomů.... možná něco okolo mononukleozy ale to by probýhalo asi jinak!leukémie to jistí

Re: kdo ví

(Ellennnka, 8. 4. 2011 12:56)

byly to souchotiny.

Re: Re: kdo ví

(Jude, 8. 4. 2011 23:06)

souchotiny jsou tubera :)

Pááááni

(Sanasami, 8. 4. 2011 16:04)

Ten Booth je Hňup a veľký z veľkým H naozaj Hňup ....dobre no tak chodí z Hannah ale veď čo Temp nie je jeho kamarátka a o kamarátov sa aspoň trochu staráme ...ale ne pan dokonalí ma len Hannah a nič ho nezaújma no proste Hňup .....perfektná kapitola rýchlo pokračko prosím prosím prosím

Moulin Rouge

(Ellennnka, 7. 4. 2011 21:08)

nemá naše bren to samé co nicol kidmann v moulin rouge?

Re: Moulin Rouge

(Teri, 8. 4. 2011 14:58)

Moulin Rouge jsem neviděla :D takže necim co myslíš

:-)

(merr, 8. 4. 2011 12:11)

moc pěkný :-D :-D ale taky krátkÝ :-(