Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rozhovor s TJ Thynem

Rozhovor s TJ Thynem

2.10.2008 | by gilly8


TJ Thyne odpovídal na dotazy redatorky webu myFanbase Catherine Bühnsackové o svých zážitcích z natáčení seriálu Bones / Sběratelé kostí a nebo také o nejoblíbenějších momentech se svými kolegy na natáčecím place. A teď již ke konkrétním otázkám:

Co Vás přimělo k tomu, abyste přijal roli Dr. Jacka Hodginse v seriálu Bones - bylo to hrabání ve špíně nebo třeba vymýšlení nejrůznějších konspiračních teorií?
Ha, ha, ne - i když musím přiznat, že se mi pokaždé líbí, když se Jack tak trochu zašpiní. Ale popravdě u mě rozhodla šance pracovat s Hartem Hansonem a Barry Josephsonem a také s režisérem pilotního dílu Gregem Yaitanesem. Už jsem pod Gregovým vedením hrál v několika dřívějších projektech a také mě obsadil do několika projektů, které bohužel můj časový rozvrh neumožnil uskutečnit. Když si přečetl pilotní díl, řekl: "Jak znám TJe, určitě dodá tomuhle chlápkovi - Hodginsovi - něco, co já teď ještě nevidím." Takže mě dostal na moji první zkoušku u Harta a Barryho. Povídal jsem o své neochotě dělat na seriálu jako stálá postava, ale díky Gregovi, Hartovi a Barrymu nebylo o čem uvažovat. Víte, co je vtipné? Vlastně si vzpomínám, že jsem pár týdnů předtím Grega potkal na jedné párty. Vyprávěl mi o seriálu. Ještě nikoho nestihli obsadit a stále se měl jmenovat "Brennanová". Říkal, že se má další den setkat s hercem, který hraje Tonyho v seriálu 24 hodin a že pro hlavní roli detektiva také vážně uvažují o Davidu Boreanazovi. Pamatuji, že jsem tehdy řekl: "Á, jasně, s Davidem jsem pracoval v Angelovi!" Zeptal se, co si o práci s ním myslím... Kdo by si pomyslel, že David a já skončíme jako kolegové v jednom seriálu na další 4 roky - po téhle krátké konverzaci. Greg také říkal, že ještě neobsadili hlavní hrdinku, která by měla hrát Brennanovou. O týden později se objevila na place Emily a zbytek je už historie.

Kdyby jste se měl srovnat s Dr. Jackem Hodginsem - co máte společného a kde vidíte rozdíly?
Hmmm... nebezpečná otázka!! Ale dobrá, jdu do toho. V 1.sérii byl Jack opravdu naštvaný a posedlý vědou a spiknutími. Já - TJ - se jen tak nenaštvu a věda a spiknutí jsou mi vzdálené, jak jen to jde. Zaprvé, hrál jsem Jacka takového, jaký byl...ale chtěl jsem, aby byl méně doktorem a více lidskou bytostí se smyslem pro humor a emocemi - víte, prostě normální člověk - jež je čistě náhodou doktorem. Takže když se podívám zpět, jak postupovaly jednotlivé série, Jack se vyvíjel čím dál více v TJe. Mám mnohem blíže k Jackovi z poloviny 2.série a 3.série, než z 1.série a... možná i 4.série... Doufám, že se Jack nevrátí na začátek a nebude jen laboratorní krysou. Uvidíme, kam ho letošní rok zavede - pro Jacka to bude každopádně zajímavé a také trochu matoucí. Teď si nejsem jist, kam s Jackem tvůrci míří. Prochází obdobím smutku ze ztráty Zacka a zlomeného srdce z rozchodu s Angelou, což je něco, co se dá zahrát opravdu upřímně. Doufám, že si zachová lidský element a že se znovu najde, ale že zůstane stejně dobrým chlapíkem... To je to, co mě zajímá úplně nejvíce. Vás ne?? Nemáte radši Jacka, když je v kontaktu s druhými osobami než s pouhými fakty a brouky? Ale já sázím na tu první variantu.

Máte nějaký nejoblíbenější moment z natáčení Bones?
Jakoukoliv scénu s Tamarou a Ericem, když mimo kameru vyprskáváme smíchy. Páni, ty dva mě prostě vždycky dostanou! Když jsme pohromadě, tak jedeme v pravém profesionálním odlehčeném duchu. A Emily je taky vtipálek...zbožňuju ji!

Jaká je atmosféra na place nebo o natáčecích pauzách?
Chcete pravdivou odpověd? To záleží... Záleží to na tom, s kým pracujete a o čem jsou jednotlivé scény. Tahle show je jako rodina. Užili (a užíváme) si spoustu legrace a také sdílíme svoje dramata a ... no... to asi stačí.

Davida Boreanaze jste poznal na natáčení Angela. Jaké to bylo hrát s ním znovu bok po boku?
David je skvělej chlap. Naprostý profesionál, což obdivuju. Škoda, že je tak málo scén Bootha s Hodginsem. Dřív mi přišlo, že si spolu užívají spoustu legrace, ale teď to vypadá, že pro nás nejsou napsané už žádné společné scény... Hee. To by se mělo změnit. Volám po více scénách s Boothem a Hodginsem!

Četl jste některou z knih Kathy Reichsové?
Ano, četl. Miluju Kathyin styl! Byla tak hodná a nedávno mi přinesla svoji nejnovější knihu, kterou mi i podepsala "S láskou Kathy".

Kdy jste zjistil, že chcete být hercem - nebo zafungovala náhoda?
Věděl jsem to už od šesti let. Vídal jsem svých 5 bratrů a seter hrát ve školních představeních, vyprávět příběhy, rozesmívat mě a bylo mi jasné, že všechna povolání, která mě zaujala - šéfkuchař, hasič, detektiv, kovboj,... - se dají spojit v jednu jedinou čestnou profesi vypravěče v podobě herce. Nikdy jsem o tom nepochyboval a dodnes se cítím šťastný, protože jsem našel práci, kterou miluju. Ovlivňovat, učit a bavit druhé pomocí divadla a obrazovky! Tohle mi dělá radost! A vždycky bude.

Jste jedním ze zakladatelů "Theatre Junkies Production". Můžete nám říci něco bližšího o tom, co vy a vaši kolegové děláte?
Á, Theatre Junkies! Domove, sladký domove! Theatre Junkies je komunita podobně myšlenkově sladěných umělců ze všech typů médií (hudba, tanec, divadlo, film, krásná umění,...), kteří se scházejí, aby jeden druhého inspirovali a vytvořili podpůrný kreativní spolek. Pouštíme si filmy, produkujeme divadelní představení, točíme filmy, děláme párty, máme mimospolkové aktivity, atd. A rozrůstáme se! Zajímá se o nás čím dál více lidí. Náš krátký film "Validace" vyhrál nedávno už svoji 20. filmovou festivalovou cenu a filmy "Pomalu" a "Telefonní seznam" právě putují po různých festivalech. Příští rok se chystáme na náš první celovečerní film. Nezapomeňte sledovat novinky! Od teď za rok - kdo ví, kde budeme?

Co děláte ve volném čase, když nenatáčíte? Jaké máte koníčky?
Bubny a piáno a fotografování, učím se spinning a box, běhám, plavu a taky se věnuju Theatre Junkies. Točím spoustu krátkých filmů na festivaly a produkuju divadelní hry v Los Angeles a New Yorku. A taky vařím a cestuji a někdy se musím podívat do Německa!

Protože myFanbase je web o seriálech - máte nějaký oblíbený?
Třeba původní "Kancl". A v současnosti: "Flight of the concorde", "Entourage", "The Wire", "Rescue Me", "30 Days", "So You Think You Can Dance", "Curb your Enthusiasm" a "Dexter!" Óóóó - Dexter! a "Madmen", "Top Chef", "The Shield" a "Friday night lights"...ještě pořád se vysílá? Doufám, že ano... a a a a tolik dalších!

Zdroj: myFanbase.


Linkuj!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář