Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rozhovor s Kathy Reichsovou

Rozhovor s Kathy Reichsovou

23.9.2008 | by gilly8


DigitalSpy zpovídal Kathy Reichs o její nové knize Devil Bones / Ďábelské kosti a také o seriálu Bones. A zde máte překlad celého rozhovoru:

Digital Spy: Tempe a její tým jsou zpět se 4.sérií populárního dramatu z forenzního prostředí - Bones / Sběratelé kostí, která začala dvouepizodou zasazenou dějem do Londýna. A trochu jiná Tempe je také zpět v knize Devil Bones - nejnovějším románu Kathy Reichsové ze série knih, které inspirovaly televizní seriál. Zavolali jsme jí, abychom se dozvěděli více o rozdílech mezi "Knižní Tempe" a "Televizní Tempe" a také o tom, co si myslí o šokujícím finále 3.série Bones.

O čem bude nová kniha?
Devil Bones začínají, když je Tempe povolána na místo činu, kterým je oltář s kotlem se slepicemi, kozími lebkami a také lidskou lebkou. To ji pak zavede do světa okrajových náboženství, jako je voodoo a wicca.

Je příběh inspirovaný skutečným případem?
Ne jedním konrétním případem. Většina mých knih je inspirovaná skutečnými případy, ale tato je založena na faktu, že jednou za čas se mi do laboratoře dostane něco podivného jako scvrklá hlava, pomalovaná lebka nebo lebka, na které je vosk a slepičí brka. Často se ukáže, že pocházejí z ceremoniálů těchto pohanských náboženství.

Jak moc se zapojujete do psaní televizního seriálu?
Jsem producentka. Máme 9 scénáristů na plný úvazek, kteří přicházejí s nápady na příběhy a pak se mě ptají, jak to provést z vědeckého úhlu pohledu. Jako třeba jaký druh fraktur bude na těle, které spadlo z letadla z výšky 800 stop. Moje práce je hlavně o udržení vědy v mezích reality.

Jak fanouškové knih o Tempe zareagovali na seriál?
Zpočátku mi chodilo mnoho dotazů, proč je postava Tempe jiná. Myslím na ně jako na "Knižní Tempe" a "Televizní Tempe". Knižní Tempe je něco přes 40 let, pracuje v Karolíně a Kanadě, byla vdaná, nyní je rozvedená a v minulosti měla problém s alkoholem. Televizní Tempe je něco přes 30 let, bydlí ve Washingtonu DC, je poněkud méně sofistikovaná a potřebovala by zapracovat na své sociální stránce. Na Televizní Tempe koukám jako na takového předchůdce - mladší verzi Knižní Tempe. A když to takhle vysvětlím, tak fanouškové většinou reagují "Jo, to by šlo."

Váhala jste, když Vás oslovili s návrhem dělat na televizním seriálu?
Člověk bude vždycky trochu nervózní. Už dříve za mnou chodili s nabídkou točit filmy a nebo s jinými podobnými nápady, ale detailněji jsem o tom všem mluvila až s výkonnými producenty Barry Josephsonem a Hartem Hansonem. Prostě mě přesvědčili, že jsou schopni zvládnout postavy a příběh dostatečně uspokojivě a že opravdu stojí o můj vědecký pohled. A zdá se, že jsem se nemýlila.

Jste spokojená se všemi změnami, které provedli?
Jsem spokojená do té míry, že když píšu další román o Tempe, tak na mě Televizní Tempe nemá vliv, protože píšu o jiné etapě Tempina života.

Takže televizní seriál nijak neovlivnil Vaše knihy?
Ne. Sednu si a píšu romány úplně stejně, jako kdyby ten seriál neexistoval.

V průměru píšete posledních 10 let jednu knihu ročně. Plánujete u tohoto tempa vydržet?
Mám smlouvu na 16 knih o Temperance Brennanové a 1 kniha ročně musí vycházet po následující 4 roky, takže doufám, že si to tempo udržím.

Už jste přemýšlela o závěru knih a jak by asi mohl vypadat?
Myslím, že každá postava má svůj konec, každý televizní seriál musí jednou skončit a dokonce i u knih nastane jednou moment, kdy se s postavou musíte rozloučit. Takže ano - samozřejmě, že jsem na to už myslela - ale konec Tempe nečeká minimálně ve 4 dalších knihách.

A na závěr - jak na Vás působil konec 3.série Bones a odhalení o Zackovi?
No, byla jsem dost smutná z toho, že přijdeme o Erica, protože je to opravdu moc milý člověk a já ho považuji za přítele. Ale stejně jako romány, i seriál musí růst a tohle bylo prostě rozhodnutí, které jsme potřebovali udělat, abychom všechno trochu zamotali před vstupem do 4.série. A neznamená to, že se Zack už nevrátí!

Zdroj: DigitalSpy.


Linkuj!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář