Jdi na obsah Jdi na menu
 

Úvodní strana > Novinky > Novinky - březen 2010


Rozhovor s Davidem Boreanazem

Rozhovor s Davidem Boreanazem

28.3.2010 | by gilly8


Na MSN byl zveřejněn rozhovor s Davidem Boreanazem alias zvláštním agentem FBI Seeley Boothem ze seriálu Bones / Sběratelé kostí. Níže si můžete přečíst jeho překlad do češtiny:

Je čas oslavovat, protože seriál Bones na TV Sky1 HD & Sky1 dosahuje ve čtvrtek 15. dubna mezníku sta epizod. Epizodu The Part In The Sum Of The Whole režíruje ústřední muž seriálu - David Boreanaz. A právě on nám poví, co můžeme od sté epizody očekávat...

Napadlo Vás vůbec někdy, že seriál Bones dosáhne sta epizod?
Nyní jsme v páté sérii a od pilotní epizody, kterou jsem měl opravdu rád, jsem ani nepomyslel na to, že bychom se mohli dostat ke stovce epizod.
Vnímal jsem epizodu po epizodě a všichni jsme neustále pracovali na tom, abychom byli lepší a lepší. Nesleduju čísla - sleduju práci, její kvalitu a rozličné vztahy mezi postavami.

V čem vidíte úspěch seriálu Bones?
Vztah mezi Brennanovou a Boothem si vyžádal úspěch u diváků. Občas je v seriálu tolik humoru, že je těžké určit jeho žánr. Je to 'dramedie'? Je to pestrý tým lidí na správných místech, kteří vyšetřují zločiny a v každém dílu se mezi sebou sbližují. Je radost tohle natáčet a zároveň i sledovat.

Co nás čeká ve sté epizodě?
Na začátku dílu je Sweets připraven publikovat svou knihu o Boothovi a Brennanové, ale my mu řekneme, že má několik částí špatně a měl by vědět o prvním případu, na kterém jsme spolu pracovali. Takže se vrátíme do minulosti - rok před pilotní epizodu - a vidíme, jak se obě postavy poprvé setkaly a řešily první společný případ.
Dočkáme se milostné zápletky a romance a je do toho zamotaná i tequila. Když dojdeme ke konci dílu, uvědomíme si, že vše, co Sweets napsal, je potřeba přehodnotit. Na závěr dílu se dočkáme velkého odhalení v současné linii a Booth s Brennanovou budou mít náhle co řešit.

Slýcháme, že stá epizoda bude bodem zvratu ve vztahu Bootha a Brennanové. Je to pravda?
Ano, je to bod zlomu. Jsme na křižovatce a každý z nich si musí vybrat svou cestu. A to samozřejmě ovlivní jejich vztah v této a další sérii.

Jaký jste režisér?
Jsem jako osina v zadku!Jsem otevřený návrhům a nechávám herce najít si své místo. Vedu je způsobem, který pomáhá dosáhnout našich cílů. S kamerou jsem velmi agresivní, rád s ní hýbu kolem dokola a přibližuju jí k hercům, spíše než aby oni museli k ní. Jsem celkem neformální.

Není divné říkat vašim hereckým kolegům, co mají dělat?
Nemusím jim říkat, co by měli dělat. Nechávám je najít si svou cestu přirozeně. Díky tomu, že jsem herec, rozumím procesu lépe než neherci. Můžu těžit z toho, jaké je to být režírován, a využít to k vedení sama sebe k lepšímu režisérství.

Jaké je to režírovat seriál, ve kterém sám hrajete?
Je to výzva a někdy také příčina bolestí hlavy, ale funguje to. Musíte být silný a schopný podívat se sám na sebe a posoudit vlastní výkon. Vaše instinkty musí být čisté a musíte rychle uvažovat.

Jste vlastní nejtvrdší kritik?
Ano, jsem vysoce kritický k vlastní práci. V minulosti více než nyní - asi jsem se naučil nebrat všechno vážně. V téhle branži potřebujete trochu smyslu pro humor.

Robert Englund - známý díky roli Freddy Kruegera - si zahraje se slasherské epizodě Bones. Na co se můžeme těšit?
Vrátíme se na střední školu, kde probíhá setkání absolventů po letech a dojde tu k vraždě. Robert hraje velmi zajímavou postavu školníka, který je jedním z podezřelých. Kostička se na srazu objeví také, takže jsme sehnali pár úsměvných školních obrázků Emily.

A je pravda, že se ještě letos vrátí Hrobník?
Ano, čeká nás soud s Hrobníkem, ale výsledek nechává dveře otevřené. Je to velmi chytrá žena a jsem si jistý, že najde cestu, jak se dostat zpět do hry. Soud je pro Kostičku pěkně tvrdý, musí najít způsob, jak nebýt příliš vědecká, když mluví k porotě.

Hart Hanson řekl, že se dvě postavy z ústředního týmu letos vezmou. Prozradíte nám k tomu víc?
Možná že jsme natáčeli scénu, kde byla zmínka o svatbě, ale už si nevzpomínám:-). Vůbec netuším, o čem mluvíte:-)!

Máte nějakou oblíbenou epizodu seriálu Bones?
Je jich spousta. Mám opravdu rád stou epizodu a těším se, až jí uvidí i ostatní. A také se mi líbí pilotní díl.

Čtvrtá série skončila fantazijní epizodou. Můžete nám říci něco k finále páté série?
Právě jsme na něm začali pracovat a vypadá to, jako by se obě postavy se na chvíli měly vydat opačným směrem z důvodů, o kterých nemůžu mluvit. Je to ale dobrý způsob, jak ukončit sérii.

Na které straně barikády stojíte, když dojde na fanouškovskou debatu o Boothovi a Brennanové? Chcete, aby si spolu něco začali?
Nemyslím si, že pro ty dva je jediná správná cesta. V jednom dílu můžou být rozděleni a v dalším zase spolu - pak jsou všichni fanoušci šťastní alespoň z poloviny.

Znechucují vás alespoň někdy seriálová místa činu?
Některá z nich jsou pěkně nechutná a můžou vám rozvibrovat žaludek. Ať už jsou to odporné mrtvoly v odpadcích nebo lidé stažení z kůže - vidíme plno šíleností.

Tvůrci seriálu Fringe oznámili, že natočí muzikální epizodu. Co byste říkal na Bones-muzikál?
To se nikdy nestane. Bylo by to příšerné a díky bohu, že Hart muzikály nesnáší. Ale chlapi z Fringe si klidně můžou zpívat a tancovat, jak se jim zlíbí.

Zdroj: MSN a © Sky.Přidat.eu záložku

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

waat? o.O

(Tina, 29. 3. 2010 0:52)

Bones? muzikal? :D este co si nevymyslia omg :D:D si neviem ani predstavit :D:D diky bohu za Harta xD ale tak v kazdom pripade sa na tu stovecku tesim :)

len tak ďalej

(Danny, 28. 3. 2010 20:20)

David a HH majú rozum muzikal+bones=nikdy!!! to by bol otras..ale tak je vtipný a pri tom desivý (tento článok) :D

;-)

(Domí, 28. 3. 2010 14:34)

hej tak to je hustý =D je jasná že se vezmou Angela a Hodgins...dyť to bylo ve spoileru =D=) mě tak zajímá tne konec 100. epizody!!!!! =D♥

muzikál

(Lucka, 28. 3. 2010 14:32)

Bones jako muzikál? bože jen to ne :D ještě že Hart taky nesnáší muzikály :D