Jdi na obsah Jdi na menu
 

O seriálu


o seriálu

Začátky


Seriál Bones se na televizních obrazovkách objevil poprvé 13. září 2005 na stanici FOX Network a první série běžela až do 17. května 2006. Druhá série začala 30. srpna 2006 a končí v květnu 2007. V hlavních rolích hrají: David Boreanaz (zvláštní agent FBI Seeley Booth), Emily Deschanel (Dr. Temperance Brennan), Michela Conlin (Angela Montenegro), Eric Millegan (Zack Addy), T.J. Thyne (Dr. Jack Hodgins) a Jonathan Adams (Dr. Daniel Goodman).

Hlavní seriálová postava je pojmenovaná po hrdince knih spisovatelky Kathy Reichs, forenzní antropoložce, avšak televizní verze je napsaná spíše podle Kathy samotné.

O čem to vlastně je?


Seriál můžeme zařadit jako mysteriózní thriller či kriminální drama, které se točí kolem série případů, řešených dosti svérázným týmem lidí, vedených doktorkou Temperance Brennan v Jeffersonově Institutu, a agentem FBI Seeley Boothem.

Tým Temperance Brennanové obstarává vědeckou expertýzu - tj. jakýsi vnější pohled - do světa kriminálního vyšetřování, zatímco agent Booth přináší intuici a jiné "lidské" vlastnosti. To vede často k napjatým vztahům, avšak výsledek je lepší než při samostatné práci obou stran týmu.

Temperance, stejně jako její předobraz, Kathy Reichs, vedle své práce píše kriminální romány z prostředí forenzní antropologie. Je tvrdá, nepřístupná a bez kontatu s lidmi jí chybí jakékoliv ponětí o vnějším světě. Postupně však zjišťujeme, že její povaha je značně ovlivněna snahou nepouštět si k sobě osudy obětí, jež ohledává. A tak si k sobě raději nepouští vůbec nic - žádné city či slabosti - a zrovna tak nedává najevo city vůči druhým. Její tým takzvaných "Šprtů" jí však i přes její hrubou skořápku má rád. S příchodem zvláštního agenta Seeley Bootha se začíná dostávat na svět i světlejší stránka Tempiny osobnosti a na konci první série je mnohem jemnější a zranitelnější než dříve.

Seeley Booth je pravým opakem Tempe - společenský, vtipný, občas lehkomyslný, někdo by řekl frajírek. Ovšem i u něj v průběhu času zjišťujeme, že není takový, jaký se na první pohled zdá. V minulosti byl armádním ostřelovačem a dodnes si tuto zkušenost nese s sebou. Má malého syna Parkera, kterého má v péči jeho matka (nikdy se s Boothem nevzali), ale Booth si jej bere na víkendy a je mu skvělým tátou.

Tempe i Booth mají mezi sebou zvláštní pouto, které překračuje obyčejné přátelství. Věří si na život a na smrt. Starají se o sebe a i přes mnohé neshody ví, že se na sebe mohou v čemkoliv spolehnout.

Tempin tým tvoří doktor Jack Hodgins, vzpurný rebel, který si nikdy neodpustí rýpnutí do šéfa Brennanové - Dr. Daniela Goodmana; mladý student Zack Addy - který ač má obrovský talent, je mnohdy nejistý a zakřiknutý; a Angela Montenegro - kreslířka, která týmu obstarává trojrozměrné převedení obrazů obětí do počítačového programu.

Jak se seriál vyvíjí?


V druhé sérii Jonathana Adamse na postu šéfa Jeffersonského institutu nahradí tvrdá a ambiciózní Dr. Camille Saroyan (Tamara Taylor), která s Tempe zpočátku svádí menší válku kvůli Tempině přesahování jejích kompetencí. Camille se v minulosti znala s Boothem - pravděpodobně spolu měli pletky. A na tento vztah navážou i poté, co Camille přijde do Institutu. Svůj vztah se snaží tajit, ale občasná gesta a pohledy je prozradí, což se Boothovi vůbec nelíbí.

Tento vztah však přeruší vážné zranění Cam a Boothův strach, že ztratí osobu, kterou má rád. Tempe na poli vztahů nezůstane také sama - v druhé řadě seriálu k ní je dočasně přidělen nový spolupracovník z řad FBI, agent Sullivan (Eddie McClintock), se kterým si padnou do oka... a najednou je z toho pěkně vášnivý vztah. Agent Sullivan však Tempe učiní nabídku, kterou ač jí rozum radí opak, nemůže přijmout, a jejich cesty se rozcházejí. Booth a Tempe jsou tak opět volní a napětí mezi nimi je hmatatelné...

Ve třetí sérii, zkrácené stávkou scénáristů, nabírá chemie mezi Tempe a Boothem nových obrátek. Už zde není žádný agent Sullivan, žádná Tessa, Rebecca či Cam. A o vánocích, v čase zázraků, se jednoho takového malého divu dočkáme v seriálu Bones. Ano - mluvím o polibku, na který všichni tak dlouho čekali. Není sice aktem vášně, ale předmětem určité sázky, koho to však zajímá. Vztah mezi Tempe a Boothem dostal další jiskru navíc.

4.série pro vztah Bootha a Brennanové alespoň počátku neznamená nic výrazného - je spíše na přátelské bázi. Ale s blížící se polovinou série se objevují postavy, které zaujmou jak Bootha, tak i Brennanovou - Jared Booth (Seeleyho bratr) a agentka FBI Peyton Perotta. Nicméně ani jeden se neukáže jako možná hrozba pro vztah B&B a bohužel nevyvolá ani očekávanou žárlivost. Posléze Brennanová překvapí Bootha žádostí o to, aby byl otcem jejího dítěte, které by chtěla vychovávat sama. To Bootha uvede do obrovského dilematu. Nakonec se Brennanová rozhodne, že dítě nechce, protože Booth by nemohl zůstat citově nezainteresovaný. Na konci 4.série jde Booth na operaci s mozkovým nádorem a během pooperační rekonvalescence s Brennanovou sdílí sen/halucinaci/spojení myslí, ve kterém si oba představují alternativní realitu, kde neřeší případy, ale jsou manželé. Booth se v příští sérii probouzí z komatu a myslí si, že sex, který ve snu prožili, byl skutečný.

Nechme se tedy překvapit, co nám přinese 5.série!

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ktoré část

(Marína, 6. 7. 2013 22:46)

Chtěla bych se zeptat v které části se daly Brennenová a Booth dohromady?

Re: Ktoré část

(teri, 13. 8. 2016 22:27)

s7e22 myslím :) když zastřelí vincenta

Super seriál

(Barborka, 23. 4. 2012 20:11)

Jsem ráda že je seriál jako jsou sběratelé kostí.Je to můj nej seriál.Mám stažený všechny díly

Re: Super seriál

(barbora, 1. 9. 2012 19:20)

ahoj, prosim te z kade ti dily stehujes ? :)

bones ♥

(ivana, 1. 9. 2012 19:15)

ahoj, mohli by ste mi niekto "povedat" z kadial by som mohla stiahnut cast Koniec na Zaciatku (4x26) ? z ulozto mi to nechce najst.. vopred dakujem :)

útěk "kůstky"

(Mia , 26. 8. 2012 7:31)

Tak při posledním dílu 7 série jsem brečela ...Doufám, že 8 série bude Happy End

společný život

(Mia , 25. 8. 2012 18:47)

V zahraničí jsem viděla již díly, kde vlastně spolu již žijí a nepracují ani pro Jeffsonský ústav :) Pokud se tedy nepletu

Nej seriál

(Radka, 5. 7. 2010 23:07)

Sběratelé kostí je nejlepší seriál a můj nejoblíbenější seriál, co kdy kdo vymyslel . Akorát kdyby se Booth a Temperance dali dohromady. Mohli by mít svatbu a alespoň dvě děti. Straště jim to spolu sluší.

Re: Nej seriál

(Veronika, 29. 5. 2011 21:01)

Jo kdyby se vzali a měli děti.To by bylo super!!!

Nej serial

(Denisa, 23. 6. 2011 13:56)

V predposlednim dile se spolu vyspí a v posledním bude těhotna

Re: Nej serial

(Mery, 21. 1. 2012 17:40)

V jaký sérii?

Kosti

(Irena, 16. 1. 2012 15:34)

Je to SUPER seriál, celou dobu čekám kdy se dají dohromady. Vůbec, celý seriál je fajn a mooooc se mi líbí.

nej seriál

(martina, 9. 9. 2010 18:35)

tady je pár dílů páté série!!
http://www.taxu.cz/sberatele-kosti
Tenhle seriál miluju, ale kdyby se BaB dali dohromady ted, tak o čem by to potom bylo, už by to nebylo tak skvělí jako tahle nevědomost co k sobě cítí!!:-)

FIHA

(ANNA, 3. 5. 2010 18:41)

JE TO VELMI DOBRE

Dotaz

(Angela, 6. 12. 2009 14:01)

Ahojki, chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá na DVD Sběratelé kostí, buď v češtině nebo s českýma titulkama. Jestli jo napište mi na D.Boreanaz@email.cz a nějak se domluvíme..DÍK:-)

Ivet

(Jana, 6. 11. 2009 14:51)

Já nejsem zas takovej extra fanoušek, abych stahovala. Ale na jedné stránce sem našla zatím všechny díly, tak sem se zakoukala. Bohužel první 4 díly pátý řady nefungujou a na ten šestej se dlouho čekalo, tak sem jen kouala na proma:-)

Re: I love you

(Ivet, 5. 11. 2009 17:50)

Ty nesleduješ viď???...Říká: víš, takovou tou kamarádskou cestou.
Jestli chceš koukat na 5. sérii tak musíš stahovat z netu.

I love you

(Jana, 1. 11. 2009 20:32)

Koukala jsem na nějaká proma k páté řadě a Booth tam říká I love you Brennanové. Pak to ale nějak vysvětluje, takže to nic vážného nebude a já nerozumím, co jí řekne. Přeloží mi to tu někdo prosím??:-)
Tady je nějaký odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=P4WEiue6QpE
Díkec:-)

5. serie xD

(maja, 1. 11. 2009 15:24)

mám dotaz k 5.sérii. nevíte někdo kde bych ji mohlasehnat a zkouknout?????pls xD

To judi

(Duduš, 2. 10. 2009 21:56)

Měl by to být díl 4x14 - The Hero in the Hold ;)