Jdi na obsah Jdi na menu
 

Novinky listopad 2009

23. 11. 2009
Znalostní soutěž - 2.kolo

Znalostní soutěž - 2.kolo

30.11.2009 | by gilly8


Druhé kolo znalostní soutěže právě začíná. Je určeno všem, kteří prošli úspěšně přes první kolo. Na otázky můžete odpovídat od pondělí 30.11 do půlnoci v sobotu 5.12.2009. Své odpovědi zasílejte na můj email: zaneta.j1@seznam.cz. A tady už máte otázky:

1. Kdo hraje v seriálu Bones agentku Peyton Perottovou?
2. V jakém filmu, o kterém je zmínka v epizodě 5x09 Gamer in the Grease, si zahrál Joel David Moore?
3. Jaká povolání mají rodiče Johna Francise Daleyho?
4. V jakých dvou (různých) filmech z basketballového prostředí hraje Emily Deschanel (film z r.2006) a David Boreanaz (do kin půjde film v r.2010)?
5. V jakém filmu si v letošním roce zahrála Emily Deschanel spolu s Cameron Diaz?
6. V jaké epizodě 5.série se objeví Dean Haglund, který hrál v seriálu Aktech X Richarda Langlyho?
7. Kdo hraje stážistku Daisy Wickovou, která je zároveň přítelkyní Dr.Sweetse?
8. V kolika epizodách seriálu Bones si zahrál Eddie McClintock jako agent FBI Tim Sullivan?
9. Kterou epizodu 2.řady seriálu Bones režíroval David Duchovny?
10. Jak se jmenuje dcera Davida Boreanaze?


Většinu odpovědí najdete na tomto webu. Pro zbytek doporučuji využít IMDb.

A ještě připomínám, co můžete v soutěži vyhrát: 1.cena - Oficiální průvodce k 3. a 4.řadě seriálu Bones, 2.cena - Soundtrack k seriálu Bones, 3.cena - Přívěsek s obrázkem Davida Boreanaze (viz Fotogalerie).

Zítra začíná 2.kolo znalostní soutěže!

Zítra začíná 2.kolo znalostní soutěže!

29.11.2009 | by gilly8


Sobotní půlnocí se uzavřelo 1.kolo znalostní soutěže. Překvapila mě skutečně vysoká účast - oproti letní znalostní soutěži byla téměř trojnásobná! Mám z toho opravdu velkou radost:-). Do 2.kola postupuje neuvěřitelných 59 lidí! Takže konkurence pro další 2 kola je dosti vysoká. Zúčastnit se mohou zúčastnit jen ti, kteří v 1.kole zodpověděli všechny otázky zcela správně. 2.kolo znalostní soutěže spustím v pondělí v odpoledních/večerních hodinách - buď kolem půl čtvrté, ale spíše to vidím až na cca sedmou hodinu večer. Čas budu postupně upřesňovat v shoutboardu vpravo na hlavní straně.

Večer zřejmě nebudu doma u PC, takže soutěž spustím z práce. Pokud se jen trochu zadaří, vyrazím v Praze do klubu Roxy na křest desky House of Fire dua Laura & Rodent. Hrajou skvěle (žádný mainstream), Laura má výborný, neobvyklý hlas, no a hlavně oba znám osobně (s Laurou jsme dokonce spolu pracovaly ve 2 firmách po sobě), takže si koncert nechci nechat ujít:-). Toliko malá reklama:-). A zítra se těším na vaše odpovědi ve 2.kole znalostní soutěže!

A ještě aktualitka k wallpaperové a povídkové soutěži - zatím přišlo 7 wallpaperů a 3 povídky, ale další jsou přislíbené:-).


Druhé promo k dílu 5x09 Gamer in the Grease

29.11.2009 | by gilly8


Ve středu večer v Kanadě a ve čtvrtek večer v USA poběží v TV další epizoda seriálu Bones / Sběratelé kostí - 5x09 Gamer in the Grease. A dnes se objevilo nové promo k tomuto dílu:Zdroj: FOX a JewelIGs

Posílejte wallpapery a povídky do vánoční soutěže

Posílejte obrázky a povídky do vánoční soutěže

25.11.2009 | by gilly8


Od pondělka 23.11.2009 až do soboty 5.12.2009 máte možnost posílat wallpapery nebo povídky do vánoční soutěže. Wallpaper musí být na téma Vánoce a Bones. Povídka není nijak tematicky omezena. Podrobnosti o všech vánočních soutěžích a přesné podmínky pro účast najdete zde.
Jsem na vaše díla velmi zvědavá. Zatím dorazila jedna povídka i wallpaper, tak doufám, že brzy budou následovat další:-). A abych nezapomněla - za nejlepší wallpaper můžete vyhrát soundtrack k seriálu Bones a za povídku Oficiálního průvodce k 3. a 4.řadě Bones.

Fota a videa z vánočního dílu 5x10 The Goop on the Girl

24.11.2009 | by gilly8


Už téměř za 14 dní se dočkáme vánoční epizody 5x10 The Goop on the Girl. Do Fotogalerie jsem právě přidala fota z této epizody. A níže najdete opravdu spoustu videí - rozhovory s herci, scény z epizody, scény z natáčení,...

Videa z epizody>>>POKRAČUJTE NA DALŠÍ VIDEA

Zdroj: Bones Spoilers a qfemale

Úterní povídka na pokračování: Probuzení - 7.část

Úterní povídka na pokračování: Probuzení - 7.část

24.11.2009 | by gilly8


Sedmý díl Jájinčiny Probuzení je tady! Taky jste se na něj tolik těšili? Děj se nám postupně posouvá vpřed, ale tím hlavním je samozřejmě interakce mezi Boothem a Brennanovou, která se v aktuální části trochu vyostří. Takže rychle do čtení 7.kapitoly :-). A abych nezapomněla - na konci kapitoly najdete anketu, ve které můžete hlasovat! Díky.

***
Kapitola 7.

Severní Karolína; lesy Národního parku Nanthanala

14. října, 15:17


Zvedla se od kosterních pozůstatků a protáhla se. Potlačila při tom povzdech, který se jí dral z hrdla, protože si dobře uvědomovala, že ačkoliv byla velice unavená, nehodilo se, aby to dávala najevo. I když takovým věcem jen málokdy dokázala přikládat nějaký význam nebo si jich vlastně vůbec všímat, tentokrát měla dojem, že ji všichni pozorují. Každý krok, gesto, slovo… Nemohla z hlavy dostat myšlenku, zda by se podobně ohroženě cítila, kdyby tady s ní byl Booth. Odmítala však dát všem těmto úvahám prostor natolik velký, aby to nějak ovlivnilo její práci.

Zrovna se chystala znovu zakleknout a opatrně přeložit další kosti do pytle, který s sebou přivezl doktor Jepson. Pokud chtěli být do večera na místě činu hotovi, nemohla už čekat na Bootha. Najednou se jí ale před očima objevil papírový pytlík, který velice lákavě voněl. Čerstvé pečivo, pokud to byla schopna správně odhadnout.

„Děkuji,“ usmála se vděčně a otočila se čelem k dárci v domnění, že jde o šerifa Randalla, který se jí už víc než hodinu snažil odsud odlákat na oběd. Ke svému překvapení se ale dívala do očí Boothovi.

„Ach,“ uniklo jí ze rtů překvapeně.

„Nemáš zač,“ odpověděl. „Ale vypadáš trochu překvapeně.“

„Myslela jsem, že je to šerif. Chtěl, abych s ním šla do města na oběd,“ přiznala otevřeně a pak nechápavě sledovala, jak se Boothova tvář stáhla do jakési neprostupné masky.

„Tak to je mi líto, jestli jsi zklamná,“ utrousil kysele.

>>> POKRAČUJTE NA ZBYTEK 7.ČÁSTI POVÍDKY

Již zítra začíná 1.kolo znalostní soutěže!

Znalostní soutěž - 1.kolo

23.11.2009 | by gilly8


Tak a je to tu! 1.kolo vánoční znalostní soutěže právě začíná! Na otázky můžete odpovídat od pondělí 23.11 do půlnoci v sobotu 28.11.2009. Své odpovědi zasílejte na můj email: zaneta.j1@seznam.cz a nezapoměňte připojit i své celé jméno. A tady už máte otázky:

1. V jaké skupině zpívá a hraje na klávesy John Francis Daley alias Sweets (skupina se objevila v posledním dílu 4.série The End in the Beginning)?
2. Jaké je skutečné jméno Gravediggera / Hrobníka?
3. V kolika epizodách 4.série se objevil Ryan O'Neal jako otec Brennanové - Max?
4. Kdo postřelil Bootha v epizodě 3x14 The Wannabe in the Weeds (jméno postavy)?
5. V jakém díle Boothův bratr Jared políbí Brennanovou?
6. Jak se jmenuje Boothův dědeček?
7. Jaká epizoda 5.série měla zatím nejvyšší sledovanost?
8. Jak dlouho trvalo, než se Booth po operaci mozku vrátil na začátku 5.série zpět do práce?
9. V jakém dílu 5.série si zahraje sestra Emily Deschanel - Zooey?
10. Proč měla 3.série Bones jen 15 epizod? Jaká událost k tomu vedla?


Téměř všechny odpovědi se nacházejí někde na tomto webu. Pro některé doporučuji využít IMDb - u jedné z otázek se může hodit např. sekce FAQ v levém panelu.

A ještě připomínám, co můžete v soutěži vyhrát: 1.cena - Oficiální průvodce k 3. a 4.řadě seriálu Bones, 2.cena - Soundtrack k seriálu Bones, 3.cena - Přívěsek s obrázkem Davida Boreanaze (viz Fotogalerie).

Již zítra začíná 1.kolo znalostní soutěže!

Již zítra začíná 1.kolo znalostní soutěže!

22.11.2009 | by gilly8


Zítra poprvé můžete odpovídat na otázky v 1.kole znalostní soutěže. Otázek bude deset a budou zaměřené na dění v seriálu Bones - konkrétně v jeho 3., 4. a 5.sérii. Některé odpovědi najdete na tomto webu, pro velkou část z nich je ale třeba vidět epizody, kterých se otázky týkají. Vím, že je to znevýhodnění pro ty, kteří sledují Bones pouze v TV a neviděli tak všechny doposud odvysílané díly v USA. Pokud bych viděla, že správných odpovědí je výrazně málo, umístím na tento web nějakou nápovědu.

Znalostní soutěž bude spuštěna zítra někdy k večeru. Záleží, kdy dorazím z práce:-). Vidím to tak na sedmou nebo osmou hodinu večer. Budu se těšit na vaše odpovědi!

Sledovanost dílu 5x08 The Foot in the Foreclosure

Sledovanost dílu 5x08 The Foot in the Foreclosure

22.11.2009 | by gilly8


Osmá epizoda páté řady seriálu Bones / Sběratelé kostí - The Foot in the Foreclosure přitáhla ve Spojených státech k obrazovkám již podruhé po sobě více diváků než seriál FlashForward. Klasicky vyhrála reality show Survivor: Samoa s 12,3 mil.diváky. Seriál Bones si získal 9,8 mil.diváků a FlashForward 8 mil.diváků.

Zdá se, že prvotní zvědavost, která přivedla diváky k seriálu FlashForward, nyní vyprchala a diváci se vrací k jistotě v podobě seriálu Bones. Tím ale nechci říkat nic proti kvalitě FlashForwardu, který jsem zatím nestihla shlédnout... Nicméně je hezké vidět, jak dobře se Bones daří. A samozřejmě mě těší i vysoká kvalita dílů 5.série. U kterého (komediálně laděného) seriálu se i po pěti sériích dá říct, že si drží tak vysoký standard?

A ještě pro rekapitulaci sledovanost předchozích dílů Bones:
5x07 The Dwarf in the Dirt - 10,215 mil. diváků (2.místo)
5x06 The Tough Man in the Tender Chicken - 8,46 mil. diváků (3.místo)
5x05 A Night at the Bones Museum - 9,11 mil. diváků (3.místo)
5x04 The Beautiful Day in the Neighborhood - 10,286 mil. diváků (2.místo)
5x03 The Plain in the Prodigy - 9 mil. diváků (3.místo)
5x02 The Bond in the Boot - 8,8 mil.diváků (3.místo)
5x01 Harbingers in the Fountain - 10,1 mil.diváků (3.místo)

Zdroj: Zap2it

Vánoční soutěž o věcné ceny

Vánoční soutěž o věcné ceny

21.11.2009 | by gilly8


Vánoce se kvapem blíží a dárků není nikdy dost:-). Dnešním dnem tedy zahajuji Vánoční soutěž, ve které můžete vyhrát Oficiální průvodce 3. a 4.řadou seriálu Bones, Soundtrack k Bones anebo přívěsek s obrázkem Davida Boreanaze. Ve Fotogalerii najdete obrázky všech cen. Věřím, že vás ceny zaujmou a že se soutěže zúčastní co nejvíce z vás.

Na základě vašeho hlasování na Fóru proběhnou 3 různé soutěže:
 • O NEJ Bones wallpaper s vánoční tematikou
 • O NEJ povídku na téma Bones
 • Znalostní soutěž

Protože už opravdu zbývá jen málo času a já bych ráda soutěže ukončila tak, abych vám do Vánoc ještě stihla poslat dárečky, budou termíny dosti nabité.

A jak budou soutěže organizované? (Rozpis soutěží si můžete prohlédnout i v obrázkové podobě.)

Znalostní soutěž:
 • Znalostní soutěž bude stejně jako minule tříkolová.
 • 1.kolo bude probíhat od 23.11 do 28.11.2009. Do druhého kola postupují pouze ti soutěžící, kteří všechny otázky v prvním kole zodpověděli správně.
 • 2.kolo bude probíhat od 30.11. do 5.12.2009. Do třetího kola postupují pouze ti soutěžící, kteří všechny otázky v druhém kole zodpověděli správně.
 • 3.kolo bude probíhat od 7.12. do 12.12.2009.
 • V každém kole soutěže může každý soutěžící odpovídat jen jednou.
 • Pořadí v jakém zodpovíte otázky, se ve všech třech kolech se sčítají. Výhercem soutěže se stává soutěžící, který bude mít po všech třech kolech nejnižší součet pořadí. Na druhém místě skončí soutěžící, který bude uprostřed žebříčku (při sudém počtu soutěžících ten, který v 3.kole zodpověděl otázky jako první). Třetí místo získává soutěžící s třetím nejvyšším součtem pořadí (třetí od konce žebříčku).
 • Výhry: 1.cena - Oficiální průvodce k 3. a 4.řadě seriálu Bones, 2.cena - Soundtrack k seriálu Bones, 3.cena - Přívěsek s obrázkem Davida Boreanaze.
 • Své odpovědi zasílejte na můj email: zaneta.j1@seznam.cz a nezapoměňte připojit i své celé jméno.

Wallpaperová soutěž
 • Možnost zasílat svá díla do soutěže máte od 23.11. do 5.12.2009.
 • Wallpapery budou na téma Vánoce a Bones.
 • Na wallpaperu musí být obrázky alespoň jedné postavy ze seriálu Bones, která se v seriálu objevuje pravidelně (Booth, Brennanová, Angela, Hodgins, Cam, Sweets, Zack). Kromě postav se musí na wallpaperu objevit jakýkoliv obrázek s vánoční tematikou (stromeček, jmelí, sněhová vločka, ozdoba, atd.)
 • Wallpaper musí být složen minimálně z 2 obrázků - a to výhradně ze seriálu Bones (fota z epizod, promo fotky, screencaps,..).
 • Wallpaper může obsahovat text, ale nesmí obsahovat jméno či přezdívku autora/ky wallpaperu.
 • Celý wallpaper musí být vaším dílem, nelze použít část či celý wallpaper jiného tvůrce.
 • Každý soutěžící může poslat maximálně 2 wallpapery. Musí se jednat o nový wallpaper - tzn. nesmí být publikován na jiném webu. Po skončení soutěže bude Váš wallpaper natrvalo uveřejněn na tomto webu.
 • Rozměry wallpaperů musí být 1024x768px nebo 1280 x 800px nebo 1280x1024px.
 • 1.cena: Soundtrack k seriálu Bones.
 • Wallpapery zasílejte na můj e-mail: zaneta.j1@seznam.cz a připojte k nim celé své jméno.
 • Pozdě došlé wallpapery nebudou do soutěže zařazeny.
 • Hlasování o NEJ wallpaper proběhne od 7.12.do 12.12.2009.

Povídková soutěž
 • Povídky do soutěže můžete zasílat od 23.11. do 5.12.2009.
 • Musí se jednat o Vaše autorské dílo. Je možno používat dialogy ze seriálu a dějem seriálu se inspirovat. Je též možno zakotvit povídky do alternativní reality, minulosti či budoucnosti.V povídce musí vystupovat alespoň 2 postavy ze seriálu Bones - které, to záleží jen na Vás.
 • Každý soutěžící může poslat maximálně 2 povídky. Musí se jednat o nové povídky - tzn. nesmí být publikovány na jiném webu. Po skončení soutěže bude Vaše povídka natrvalo uveřejněna na tomto webu.
 • 1.cena: Oficiální průvodce k 3. a 4.řadě seriálu Bones.
 • Povídky zasílejte na můj e-mail: zaneta.j1@seznam.cz a připojte k nim celé své jméno.
 • Pozdě došlé povídky nebudou do soutěže zařazeny.
 • Hlasování o NEJ povídku proběhne od 7.12.do 12.12.2009.


Výherci všech soutěží budou zveřejněni v pondělí 14.12.2009. To mi dá dost času na to, abych vám dárečky poslala poštou přímo pod vánoční stromeček:-).

Fota a popis dílu 5x09 The Gamer in the Grease

Fota a popis dílu 5x09 The Gamer in the Grease

19.11.2009 | by gilly8


3.prosince 2009 se v USA vysílá 9.epizoda 5.série Bones - The Gamer in the Grease. Ve Fotogalerii se můžete podívat na obrázky z tohoto dílu a níže si přečíst stručný obsah:

"Booth a Brennanová jsou povolání k případu nálezu těla soutěživého hráče v nákladním autě. Oběť - Steve Rifton, je jediným aktivním hráčem v hráčské komunitě, který získal dokonalé skóre ve známé videohře. Steve vyměnil svůj úspěch za lukrativní partnerství s herním rozhodčím a vybíral peníze od fanoušků, kteří si chtěli zahrát na stejném stroji, kde dosáhl dokonalého skóre. Jeffersonský tým tak musí zúžit okruh podezřelých, kteří měli motiv Riftonovu nadvládu v hráčském světě ukončit. A mezitím Hodgins, Sweets a jeffersonský stážista Colin Fischer stojí frontu na lístky k filmu k Avatar."

Tolik tedy k obsahu. Vtipem je, že Joel David Moore, který hraje Fischera si sám ve filmu Avatar zahrál vedlejší roli (obrázek z filmu zde). A zase tu máme Bootha v obleku s vestičkou! Tentokrát v světlém kabátu. No nepřipomíná Vám Columba?

Zdroj: 206 Bones

Úterní povídka na pokračování: Probuzení - 5.část

Úterní povídka na pokračování: Probuzení - 6.část

17.11.2009 | by gilly8


Už měsíc a půl se každé úterý můžeme těšit na novou kapitolu povídky Probuzení, jejíž autorkou je Jitka alias Jájinka. miluný díl skončil tím, jak Booth po probuzení oslovil Brennanovou "miláčku". Ja to Brennanové vysvětlí a jak se pohne případ, na kterém s Brennanovou pracují? To se dozvíte v další - již 6.kapitole.

***
Kapitola 6.

Severní Karolína; Chester Gap

14. října, 6:10


Zarazila se a zamračila. Mezi očima, nad nosem, vlastně už skoro na čele, se jí vytvořila typická, jemná vráska, která ji vždy prozradila v momentě, kdy něco nechápala, kdy něčemu nerozuměla nebo když… ji něco zaskočilo. A tentokrát byla skutečně hodně zmatená.

„Boothe?“ oslovila ho překvapeně a pak sledovala, jak k ní zvedl hlavu. Nejdřív se tvářil potěšeně, že ji vidí. Pak, pravděpodobně v návaznosti na její výraz, se mu v očích objevily doslova otazníky. A potom to přišlo. Šok. Úlek. Panika.

„Je… Je všechno v pořádku?“ zeptala se nejistě, ačkoliv se jí to v ten moment zdálo jako naprosto nesmyslná otázka.

Odvrátil od ní hlavu, odkašlal si a promnul rozespalé oči. „Už jsme tady?“ zamumlal hloupě a začal se zvedat ze sedačky, aby mohl vystoupit, takže před ním musela chtě nechtě couvnout.

Protáhl se a ona ho upřeně pozorovala. „Šerif šel dovnitř pro svého asistenta. Pak vyrazíme na místo činu a ty si můžeš vzít tohle auto,“ řekla, protože odpověď na jeho otázku považovala za naprosto zřejmou.

Podíval se na náramkové hodinky, aniž by na ni třeba jen mrkl. „Myslím, že radši vyrazím hned,“ řekl a obešel auto, aby si mohl sednout za volant.

„Boothe…,“ začala, ale když si uvědomila, že jí vůbec nevěnuje pozornost, vydala se za ním. Podržela dveře od vozidla těsně předtím, než je mohl zavřít, a on na ni konečně pohlédl. To, co spatřila v jeho očích, u něj nevídala často. Odmítnutí. Netušila, čeho přesně se to odmítnutí týká, ale najednou se jí zdál strašně vzdálený. A uzavřený. Přesto se odmítala vzdát.

>>> POKRAČUJTE NA ZBYTEK 6.ČÁSTI POVÍDKY

Sledovanost dílu 5x07 The Dwarf in the Dirt

Nová kniha od Kathy Reichs - Ďáblovy kosti

16.11.2009 | by gilly8


Dnes jsem v Praze vyrazila do Neoluxoru a co tam na mě nekouká z regálu. Nová kniha od Kathy Reichs - Ďáblovy kosti. No, neodolala jsem a hned jsem po ní sáhla:-). A tady je oficiální text z přebalu knihy:

"Po obrovském úspěchu své poslední knihy se Kathy Reichs – nejprodávanější autorka kriminálních příběhů, soudní antropoložka a producentka seriálu televizní stanice Fox Sběratelé kostí – vrací do města Charlotte v Severní Karolíně, kde se její hrdinka Temperance Brennanová zaplétá do příběhu plného voodoo, santeríe a satanismu a pokouší se zjistit totožnost dvou mladých obětí.

Při rekonstrukci starého domu objeví jeden z řemeslníků sklep, o jehož existenci neměl nikdo ani ponětí. Pod zemí se skrývá děsivá sbírka – kuře bez hlavy, zvířecí kosti a kotle plné korálů, pírek a dalších rituálních předmětů. Doprostřed tajné svatyně kdosi umístil lebku dospívající dívky.

Ve stejnou dobu si jiný muž vyjde k jezeru na procházku se psem. Na břehu nachází bezhlavé tělo dospívajícího chlapce.

Kdy ty děti zemřely? A kde? Našlo to děvče smrt v tmavém sklepě, anebo tam někdo jen přinesl jeho lebku? Jak to, že je chlapcovo tělo tak dobře zachovalé? Pod vedením známého kazatele a politika začínají občané města Charlotte obviňovat uctívače ďábla a stoupence kultu wicca. Všichni volají po pomstě a hon na čarodějnice začíná. U vyšetřování případu samozřejmě nemůže chybět ani soudní antropoložka Temperance Brennanová."

Zdroj: BBart

Sledovanost dílu 5x07 The Dwarf in the Dirt

Sledovanost dílu 5x07 The Dwarf in the Dirt

14.11.2009 | by gilly8


Nejnovější epizoda seriálu Bones / Sběratelé kostí - 5x07 The Dwarf in the Dirt si ve Spojených státech připsala výrazné vítězství ve sledovanosti nad svým hlavním konkurentem - seriálem FlashForward! Seriál Bones sice skončil na 2.místě za reality show Survivor:Samoa - tu ale zatím nikdo nedokázal ve sledovanosti předběhnout. Po minulém týdnu, kdy seriál Bones zaznamenal pokles ve sledovanosti (zřejmě vinou nejistoty, zda bude baseball nebo Bones), je to skvělá zpráva.

A teď ke konkrétním číslům: Survivor: Samoa si zapnulo 13,2 milionu diváků, Bones 9,8 mil. diváků a FlashForward 8,3 mil. diváků. To znamená 1,5 milionový náskok Bones nad FlashForwardem. A ještě pozitivnější informace přišla včera večer, kdy došlo k aktualizaci čísel sledovanosti a ukázalo se, že seriál Bones sledovalo nakonec celých 10,215 milionu diváků! Jde tak o druhou nejsledovanější epizoodu 5.série.

A ještě pro rekapitulaci sledovanost předchozích dílů Bones:
5x06 The Tough Man in the Tender Chicken - 8,46 mil. diváků (3.místo)
5x05 A Night at the Bones Museum - 9,11 mil. diváků (3.místo)
5x04 The Beautiful Day in the Neighborhood - 10,286 mil. diváků (2.místo)
5x03 The Plain in the Prodigy - 9 mil. diváků (3.místo)
5x02 The Bond in the Boot - 8,8 mil.diváků (3.místo)
5x01 Harbingers in the Fountain - 10,1 mil.diváků (3.místo)

Zdroj: TV by the Numbers

Promo k dílu 5x08 The Foot in the Foreclosure

13.11.2009 | by gilly8


Máme tu promo k epizodě 5x08 The Foot in the Foreclosure, kterou uvidíme příští týden:Zdroj: Bones Spoilers

Fota z natáčení Bones

Fota z natáčení Bones

12.11.2009 | by gilly8


Na webu EW.com najdete 15 skvělých fotografií, jejichž autoři jsou sami herci ze seriálu Bones / Sběratelé kostí. Obrázky nafotili v přestávkách při natáčení dvou předvánočních epizod. Některé z fotografií jste mohli vidět již na scanech z minulého týdne.

>>>Pokračujte na obrázky na EW.com

Zdroj: EW.com

Úterní povídka na pokračování: Probuzení - 5.část

Úterní povídka na pokračování: Probuzení - 5.část

10.11.2009 | by gilly8


Dnes tu máme už páté setkání s povídkou Probuzení, jejíž autorkou je Jitka alias Jájinka. Dnešní díl se zaměří hlavně na vnitřní úvahy Bootha a to, jak vnímá Brennanovou. A jakým napínákem to zase skončí? No, dlouho nečekejte a dejte se rychle do čtení:-).

***
Kapitola 5.
Severní Karolína; Robinsville – hospoda
14. října, 2:27


Jeho dětství určitě nebylo dokonalé. Už v deseti letech moc dobře chápal, co to znamená rvát se o své místo na slunci. A že ty bitvy o pouhopouhý život zatraceně bolí a zanechávají jizvy. O mnoho lepší to nebylo ani v době dospívání. Už v patnácti věděl, jaké to je, nést plnou zodpovědnost nejen za sebe, ale taky za svého mladšího bratra. V té době už uměl rány nejen přijímat ale taky dávat.

Stal se z něj armádou vycvičený ostřelovač. I když to vlastně nebyla armáda, kdo ho naučil přežívat v nelidských životních podmínkách, a kdo udělal z jeho instinktů smrtící zbraně. Bylo to prostředí. Prostředí, ve kterém se pohyboval, lidé, které potkával, a kterým nemohl věřit.

Pak přišel den, kdy poznal Rebeccu. Doufal, že jeho život začne být konečně „normální“. A najednou z něj byl otec. Ale jeho život se rozhodně neobrátil do té roviny „normálnosti“. Dělat tátu – dobrého tátu – na dálku je zatracená dřina.

Myslel si, že je připravený na všechno. Že ho už v životě nic nepřekvapí. Mezi jeho prsty už proteklo tolik krve. Vlastní i cizí. Viděl lidi umírat a nejednou si myslel, že na onen svět odchází i on sám. Ani pochroumané dětství, ani armáda, ani FBI a ani zodpovědná role otce ho ale nedokázali připravit na ni. Na doktorku Temperance Brennanovou.

>>> POKRAČUJTE NA ZBYTEK 5.ČÁSTI POVÍDKY

Trailer k novému filmu Davida Boreanaze

9.11.2009 | by gilly8


V březnu příštího roku by měl mít v USA premiéru nový film, kde se ve vedlejší roli objeví David Boreanaz. Původně se film jmenoval Our Lady of Victory, ale nyní došlo ke změně názvu na Mighty Macks. A dnes tu konečně máme i oficiální trailer.
Film je sportovním dramatem ze 70.let a vypráví pravdivý příběh o Cathy Rushové, která si splnila svůj dětský sen a dovedla jako kouč svůj basketbalový tým k vítězství v národním šampionátu. David hraje jejího manžela Eda Rushe. Do Fotogalerie jsem přidala pár obrázků z oficiálních stránek filmu.

A tady je už zmíněný trailer:Zdroj: 206 Bones

Scany z EW magazínu

Scany z EW magazínu

8.11.2009 | by gilly8


V novinových stáncích v USA si právě teď mohou fanouškové koupit vydání časopisu Entertainment Weekly, kde najdou 1,5 stránky o seriálu Bones / Sběratelé kostí. V článku je několik fotografií, které pořídili sami herci v přestávkách při natáčení epizod 5x09 Gamer in the Grease a 5x10 The Goop on the Girl (vánoční epizoda). Michaela se fotí s mrtvolou, TJ s replikou bomby, kterou Hodgins sestaví, aby vyřešil případ, David alias Booth vyslých podezřelého, John a.k.a. Sweets olizuje model lidského těla, Tamara je celá vysmátá a Emily se hlavou opírá o Davida. David si s ní prý pořád povídá o sportu a Emily se snaží předstírat, že ví, o čem mluví. Scany najdete ve Fotogalerii.

Zdroj: Bones Spoilers

Nové fórum!!!

Nové fórum!!!

7.11.2009 | by gilly8


Konečně se mi povedlo zprovoznit nové fórum! Najdete ho na adrese www.sberatele-kosti.cz. Můžete se tedy začít registrovat a vkládat příspěvky. Prvních pár dní bude fórum ještě v testovacím režimu, budu pilovat chybky, které se objeví - takže kdyby vám cokoliv nešlo/nefungovalo, stačí se ozvat na můj mail zaneta.j1@seznam.cz.

>>> POKRAČUJTE NA NOVÉ FÓRUM

Akta X a Bones se opět setkávají

Akta X a Bones se opět setkávají

5.11.2009 | by gilly8


Seriály Bones a Akta X jsou k sobě mnohdy přirovnávány - ani ne tak tematicky, jako hlavně úžasnou chemií mezi hlavními postavami. A oba seriály se místy také několikrát prolnuly. Hned v první epizodě Sběratelů kostí padla zmínka o Mulderovi a Scullyové, v následujícím roce David Duchovny alias Mulder režíroval epizodu 2x11 Judas on a Pole a teď do třetice přichází informace o tom, že si v 11.dílu 5.série s prozaickým názvem The X In The File zahraje jeden z veteránů seriálu Akta X - Dean Haglund alias Langly. K přiblížení jeho role v Aktech X použiji citaci z fan webu KultX.cz:

"Richard Langly se narodil v roce 1968 v Saltville v Nebrasce. Exceloval v hackování a programování a měl také typický styl oblékání (vždy nosil punková trička a džíny). Byl pravděpodobně nejparanoidnějším členem skupiny, nahrával všechny příchozí telefonní hovory, včetně těch od Muldera."

Jak v dobách Akt X Dean Haglung vypadal, se můžete podívat zde a jeho současnou podobu najdete například zde.

Zdroj: Chillpak Hollywood

Obsah dílu 5x08 The Foot in the Foreclosure

Obsah dílu 5x08 The Foot in the Foreclosure

4.11.2009 | by gilly8


Koncem listopadu se konečně dočkáme epizody 5x08 The Foot in the Foreclosure, ve které se objeví Boothův dědeček. Dnes tu máme konečně oficiální stručný obsah od FOXu, který nezní vůbec špatně - tedy minimálně závěr obsahu.

"Boothův dědeček přichází, aby žil se svým vnukem a motá se kolem případu, který řeší Booth s Brennanovou. Jde o nález zpopelněných a ohořelých ostatků, které najde realitní makléř, zatímco ukazuje potenciálním kupcům nový dům. Tým identifikuje oběti jako páreček obézních milenců, kteří neměli žádné nepřátele. A Boothův dědeček si mezitím zahraje na dohazovače a prozradí Brennanové několik rodinných tajemství."

Zdroj: 206 Bones

Úterní povídka na pokračování: Probuzení - 4.část

Úterní povídka na pokračování: Probuzení - 4.část

3.11.2009 | by gilly8


Již čtvrté úterý se tu scházíme u dalšího dílu Jájinčiny povídky Probuzení. Poslední část skončila hezky napínavě, když Bootha s Brennanovou někdo vytlačil s autem ze silnice. A co se dělo dál? Odpověď se dozvíte v dnešním díle. Takže přeji pěkné čtení!

***
Kapitola 4.
Severní Karolína; někde v lesích Národního parku Nantahala
13. října, 23:31


Odhrnul jí vlasy z čela a vrátil neposedný pramínek za ucho. Neusmál se. Jeho tvář vypadala velice vážně, jeho oči se zdály ještě temnější než obvykle. Ucítila, že se trochu odtáhl, ale jen proto, aby mezi jejich těla mohl vložit ruku, kterou jí zajel pod svetr. Ale jen kousek, zůstal kdesi na boku. Ani se nedotýkal přímo kůže, protože měla ještě tričko. Možná v tom gestu nic nebylo, ale ona přesto zatajila dech. Dokud k němu stála zády, bylo to snazší. Teď se začalo všechno hroutit…

Ani nevěděla kdy a jak, ale udělala k němu další krok, takže se teď dotýkali od stehen až po hrudník. Ani jeden neuhnul pohledem. Přála si, aby něco řekl, ale on mlčel. Prostě se jen díval. Vytrvalým žádostivým pohledem. Pořád cítila jeho prsty na boku. Nehýbaly se a ona si už začínala myslet, že takhle zůstanou na věky.

Před chvílí mě přece políbil na krk. Tak proč teď nic nedělá?, pomyslela si.

„Boothe…,“ zamumlala.

Jeho rty se nepohnuly, přesto odněkud uslyšela jeho hlas. Jako kdyby vycházel z její vlastní hlavy. Nerozuměla mu.

„Boothe…,“ zopakovala.

„Jsem tady,“ odpověděl, ale ani tentokrát neotevřel ústa. Pořád se jen díval.

„Boothe!“ zavolala zoufale, protože měla dojem, že se obraz před ní najednou začíná rozpíjet. Zmizel i dotyk jeho prstů.

„Jsem tady,“ zopakoval, ačkoliv to nebyla pravda. Zmizel. Zmizel jeho obraz, ale naopak jeho hlas nabyl na intenzitě. „Jsem tady, miláčku. Všechno bude v pořádku. Uklidni se, prosím. Vytáhnu tě ven…“

Nerozuměla tomu, ale nezdálo se jí to důležité. I když slyšela jeho hlas, zaplavila ji neuvěřitelná vlna ztráty. Nenahraditelné ztráty, chtělo se jí strašně plakat, ale namísto toho jen cítila, jak se propadá kamsi do tmy.

>>> POKRAČUJTE NA ZBYTEK 4.ČÁSTI POVÍDKY

Novinky tohoto týdne

Novinky tohoto týdne

1.11.2009 | by gilly8


Tento týden nějak nebyl čas na novinky (ať už z pracovních důvodů či z osobních - konečně po dlouhé době zase nějaká dovolená:-), tak to dnes napravuji. Moc toho není, když je v USA stále vysílací pauza. Nicméně - abych nezapomněla - chci vám všem, kteří přispíváte do diskuse na tomto webu, velmi poděkovat! Když na pár dní odjedu někam pryč, tak je fajn vědět, že tu je vždy někdo, kdo se s ostatními podělí o nejnovější informace. Takže ještě jednou - díky:-).

Dnes začneme obrázkovou aktualizací. Ve Fotogalerii přibyly obrázky z epizody 5x08 The Foot in the Foreclosure. V té se objeví Boothův dědeček, který uteče z pečovatelského ústavu a Booth se o něj začne starat. Je ale pravděpodobné, že to nedopadne moc dobře, protože Ralph Waite, který si dědečka zahraje, se objeví pouze v této jediné epizodě (alespoň nejsou informace o opaku). Takže dědeček se zřejmě na konci dílu vrátí zpět do ústavu.

Dále tu máme pár informací k vánoční epizodě 5x10 The Goop on the Girl. Uvidíme ji 10.prosince 2009 a kromě sestry Emily Deschanel - Zooey - se v ní objeví i Ryan O'Neal jako otec Brennanové - Max. Zooey si zahraje Margaret Whitesellovou, vzdálenou příbuznou Brennanové. Max ji zkontaktuje a nabídne jí, aby strávila Vánoce spolu s ním a Tempe. Nakonec se u vánočního stromečku sejde celý jeffersonský tým. Booth nemůže Vánoce strávit s Parkerem, protože ho letos má Rebecca. Brennanová plánuje odjet do Jižní Ameriky, ale nakonec změní plány. A co případ? Booth s Brennanovou vyšetřují smrt muže oblečeného za Santa Clause, který vyletí do povětří po zpackané bankovní loupeži.

Do třetice přidávám odkaz na FOXovské video, kde se dozvíte něco o speciálních efektech pro egyptské oddělní Jeffersonova Institutu.

Určitě vám v hlavě také vrtalo, zda se ještě tvůrci Bones někdy vrátí k tetování, které nechal Hodginsovi udělat Angelin otec. Mám pro vás dobrou zprávu - Hart Hanson fanouškům oznámil, že Angela tetování již brzy objeví.

Na závěr se můžete podívat na promo k epizodě 5x06 The Tough Man in the Tender Chicken:Zdroj: Flickr, Twitter, FOX

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář