Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kathy Reichs

Kathy Reichs

 

>>> AKTUÁLNĚ - Kathy Reichs se na konci října 2012 chystá do Prahy!!! Přečtěte si podrobnosti...

 

Biografie



Kathy se narodila v roce 1950 v Chicagu. Je jedním z 50 soudních antropologů certifikovaných americkou radou soudní antropologie a členkou rady ředitelů Americké akademie soudních věd. Pracuje v soudních úřadech v Severní Karolíně a Quebeku a je také profesorkou na The University of North Carolina. Často cestuje jako svědek při soudních procesech, a pracovala také pro Spojené národy při vyšetřování genocidy ve Rwandě a na vyšetřování teroristického útoku v New Yorku z 11. září 2001.

Knihy



Kathy napsala několik románů, jejichž hlavní hrdinkou je soudní antropoložka Temperance Brennan. Její první kniha Deja Dead/Přijdu tě zabít jí získala slávu, když v roce 1997 vyhrála Ellisovo ocenění za Nejlepší první román. Dalšími knihami s doktorkou Tempe jsou Death du Jour/Mrtvá světice, Deadly Deisions/Smrtící rozhodnutí, Fatal Voyage/Osudová cesta, Grave Secrets/Vážná tajemství, Bare Bones (u nás nevydáno) a Monday Mourning/Smutné pondělí. V červenci vyšla její nejnovější kniha Cross Bones.

Kathy Reichs se věnuje literatuře v medicínské oblasti i z odborného hlediska a v roce 1986 napsala knihu Forenzní ostenologie: Pokroky v identifikaci lidských pozůstatků (Forensic Osteology: Advances in the Identification of Human Remains).

Vyšlo v ČR

 

Obálka Název Rok vydání Nakladatelství Překlad Obsah
Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít 1999 Aktuell, Bratislava Jana Pacnerová Prvotina Kathy Reichs, ve které se seznamujeme s forenzní antropoložkou Temperance Brennanovou a detektivem Andrew Ryanem.
Mrtvá světice Mrtvá světice 2001 Aktuell, Bratislava Jana Pacnerová Tempe Brennanová odjíždí do zasněžené Kanady, aby prověřila autenticitu sto let starých kostí patřících jeptišce, která má být navržena na svatořečení. Ale jak je u Tempe známo, nic není tak jak má být a brzy půjde o mnohem složitější a nebezpečnější záležitosti.
Osudová cesta Osudová cesta 2003 Egmont, Praha Jana Pacnerová Osudovou cestou se pro 80 lidí stal běžný let běžnou linkou – letadlo se z neznámých příčin zřítilo do lesů Smoky Mountains v Severní Karolíně. Nikdo nepřežil. Co se stalo a kdo za tím byl? Kdo byl důvodem takové tragedie – radikál ze Srí Lanky, manželka pojištěná na dva miliony, nebo snad důležitý svědek ve válce gangů? Pomalé, ale vysoce vědecké vyšetřování je teprve na začátku. Na místo doráží i Tempe Brennanová, aby pomohla s identifikací ostatků. Jaké je ale její překvapení, když objeví nohu, která nepatří žádnému z pasažérů...
Smrtící rozhodnutí Smrtící rozhodnutí 2003 Aktuell, Bratislava Jana Pacnerová Detektiv Andrew Ryan je někde pryč na tajné operaci, Tempe je tudíž nucena na svém dalším případu spolupracovat s inspektorem Claudelem.
Vážná tajemství Vážná tajemství 2003 Egmont, Praha Jana Pacnerová Jednoho letního rána 1982 napadli guatemalskou vesnici Chupan Ya vojáci a znásilnili a pozabíjeli ženy a děti. Ve studni skončilo 23 mrtvých. Rodiny dostaly z oficiálních míst oznámení, že jejich příbuzní jsou nezvěstní. O dvacet let později přijíždí na místo Dr. Temperance Brennanová a tým Guatemalské nadace forenzní antropologie. V ruce nemají jediný záznam o celé události, tuší jen, že před 20 lety se tu stalo něco strašného. Hrůza však pokračuje dál, vyšetřovatelé musejí čelit zákeřným útokům a Tempe Brennananová se znenadání ocitá v nebezpečné pavučině mocenských, finančních a vědeckých zájmů, které daleko přesahují guatemalské hranice.
Smutné pondělí Smutné pondělí 2005 Baronet, Praha Kristýna Kučerová Hrdinka detektivního románu Temperance Brennanová má stejnou profesi a nyní nový případ - kostry tří mladých dívek nelezené ve sklepě. Detektiv Claudel je přesvědčen, že se jedná o historické pozůstatky, a nehodlá se dál o to zajímat. Jenomže Tempe má pochybnosti. Prozkoumá kosti a zubní sklovinu a pokud má pravdu, má Claudel na stole tři čerstvé vraždy. A Tempe se stále hlouběji zaplétá do pavučiny zla, z níž není úniku.
Svaté kosti Svaté kosti 2007 BB Art, Praha Kristýna Kučerová V Montrealu je nalezena mrtvola ortodoxního žida a Temperance Brennanová dostává za úkol tělo prohlédnout a určit příčinu podivných zranění. Neznámý muž jí podstrčí fotografii kostry a tvrdí, že právě ta je důvodem, proč byla oběť zastřelena. Dřív než se Tempe naděje, zaplete se do sítě záhady, jejíž kořeny sahají až do dob Kristových. Bude i nadále platit, co církev hlásá už dva tisíce let? Během vyšetřování Tempe zjistí, že kostra na fotografii byla objevena při archeologickém výzkumu. Firma patřící zastřelenému muži mohla klidně sloužit jen jako zástěrka pro nelegální obchod se starožitnostmi. Spolu s detektivem Andrewem Ryanem a archeologem specializujícím se na biblické nálezy Jakem Drumem se Tempe vydává do Izraele, aby odhalila původ kostry a prozkoumala starověkou kryptu, v níž byly ostatky nalezeny. Zarážející objev, který tu učiní, vyvolává celou řadu otázek souvisejících s Kristovou smrtí. Všichni se náhle ocitají ve víru spletitých událostí. Opravdu by ta hrobka mohla být místem posledního odpočinku Ježíše Krista? Patří ostatky ve starověké pohřební schráně Ježíšovu bratru Jakubovi, jak tvrdí nápis? Anebo tu někdo stvořil dokonalou mystifikaci? Tempe řeší nejožehavější případ své kariéry. Ještě nikdy nebylo v sázce tolik - čím více se dozvídá, tím je nebezpečí větší. Ryan je ještě přitažlivější a laskavější než dřív, ale co když se ani jemu nepodaří Tempe ochránit? Všude je tolik nepřátel...
Kosti v písku Kosti v písku 2008 BB Art, Praha Kristýna Kučerová Tempe je povolána do Jižní Karolíny, aby zaskočila za nesvědomitou kolegyni a ujala se studentů letního archeologického kurzu, kteří na pobřeží pracují na vykopávkách starého indiánského pohřebiště. Tempe mezi starověkými kostmi objeví kostru nedávno zemřelého člověka a její dávná přítelkyně a místní koronerka Emma Rousseauová ji přemluví, aby se v Charlestonu zdržela a pomohla s vyšetřováním. Emma se po čase své kamarádce svěří se svým vlastním smutným tajemstvím a Tempino odhodlání případ úspěšně vyřešit ještě zesílí. Mrtvých začíná přibývat. Hluboko v lese je na stromě nalezeno tělo neznámého oběšeného muže. Další mrtvola se objeví ve vyplaveném sudu. Na kostech jsou podivné vrypy a známky škrcení. Stopy dovedou Tempe až k bezplatné klinice pro chudé, kde narazí na nepřátelsky naladěný personál, podezřelého lékaře a sponzora v osobě charismatického televizního kazatele. Nová vodítka se objevují na těch nejnečekanějších místech a Tempe díky svým znalostem a zkušenostem začíná případ rozmotávat i přes pochybnosti místního šerifa a nakonec se sama ocitá v ohrožení života. I Tempin milostný život se komplikuje. Její současný montrealský přítel Andrew Ryan přijíždí na návštěvu. Ve stejné době ovšem Tempin bývalý manžel Pete vyšetřuje v Charlestonu zmizení mladé ženy a ubytuje se s Tempe ve vypůjčeném domě na pláži. Ryan a Pete soupeří o její pozornost a i Tempe samotná je zmatená ze svých citů k oběma mužům.
Kosti na popel Kosti na popel 2008 BB Art, Praha Kristýna Kučerová Temperance Brennanová je stejně jako její stvořitelka Kathy Reichs vynikající a velmi přitažlivá soudní antropoložka, kterou si vyšetřovatelé zvou na pomoc při těch nejsložitějších případech. Kostra mladé dívky objevená v kanadské Akádii však pro Tempe není jen dalším z řady pracovních úkolů. Évangéline, její nejlepší kamarádka z dětství, také pocházela z Akádie. Dostala jméno podle hrdinky Longfellowovy básně a byla tou nejexotičtější bytostí obývající Tempin osmiletý svět. Když Évangéline zmizela, Tempe varovali, aby po ní nepátrala, protože ta dívka je „nebezpečná“. Od té doby uplynulo třicet let. Tempe zaplavují vzpomínky a nemůže se zbavit jediné myšlenky. Co když nalezená kostra patří přítelkyni, kterou před tolika roky ztratila? A co znamenají ty podivné léze objevené na kostech mladého děvčete? Tempin přítel Ryan mezitím vyšetřuje několik starých, neobjasněných případů. Tři dívky jsou mrtvé. Čtyři se pohřešují. Mohla by s tím souviset i kostra z Nového Brunšviku? Zatímco Tempe pomocí nejmodernější vědy odhaluje minulost, Ryan stíhá sériového vraha.
Divoké kosti Divoké kosti 2009 BB Art, Praha Kristýna Kučerová V Charlotte panuje horké léto a doktorka Temperance Brennanová, soudní antropoložka pro Severní Karolínu, se těší na svou dlouho očekávanou dovolenou. Už se chystá k odjezdu, jenomže najednou je všude kolem spousta kostí. Ostatky shořelého nemluvněte v krbových kamnech. Jeho matka, sama ještě skoro dítě, zmizela. Zabila Tamila Banksová novorozeně, anebo se sama stala něčí obětí? V Severní Karolíně dochází k havárii malého letadla. Pilot i cestující zahynuli a jejich těla jsou ohořelá k nepoznání. Zavinil nehodu pilot? Je za tím ještě něco jiného? A co je ta záhadná černá hmota, kterou jsou těla pokryta? Největší hádankou se ovšem stávají kosti objevené na odlehlé farmě u města Charlotte. Co to tam Tempin pes Boyd vlastně vyhrabal? Vypadá to na ostatky nějakého zvířete, ale jakmile se kosti ocitnou v laboratoři, Tempe čeká velká překvapení. S pomocí svého přítele detektiva musí odhalit pravdu ve spletitém a nebezpečném případu, a to v tu nejnevhodnější chvíli. Její dcera Katy má nového přítele, ale ten, jak se zdá, něco skrývá. Krom toho Tempe samotnou čeká velice závažné rozhodnutí týkající se jejího osobního života. Nadešel už čas na vážnější vztah? Bude mít vůbec možnost to zjistit? Kosti mají přednost a všechno ostatní musí zatím počkat. Jaký příběh ty ostatky vyprávějí? Proč jsou rentgenové snímky a výsledky testů DNA tak zarážející? Kdo se pokouší Tempe zabránit, aby zjistila pravdu? Někdo ji sleduje. Někdo sleduje i Katy. A je třeba ho zastavit dřív, než bude pozdě.
Ďáblovy kosti Ďáblovy kosti 2009 BB Art, Praha Kristýna Kučerová Kathy Reichs, soudní antropoložka a producentka televizního seriálu Sběratelé kostí, se vrací do města Charlotte v Severní Karolíně, kde se její hrdinka Temperance Brennanová zaplétá do příběhu plného voodoo, santerie a satanismu a pokouší se zjistit totožnost dvou mladých obětí. Při rekonstrukci starého domu objeví jeden z řemeslníků sklep, o jehož existenci neměl nikdo ani ponětí. Pod zemí se skrývá děsivá sbírka kuře bez hlavy, zvířecí kosti a kotle plné korálů, pírek a dalších náboženských obřadních předmětů. Doprostřed tajné svatyně kdosi umístil hlavu dospívající dívky. Ve stejnou dobu si jiný muž vyjde k jezeru na procházku se psem. Na břehu nachází bezhlavé tělo dospívajícího chlapce. Kdy ty děti zemřely? A kde? U vyšetřování případu samozřejmě nemůže chybět soudní antropoložka Temperance Brennanová.

 

Kde seženete její knihy

 

 

Odkazy

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Knihy

(Katka, 1. 3. 2014 15:19)

Tyhle knížky mě tak chytily, že se jich nemůžu nabažit. Teď čtu osudovou cestu, kterou mám již skoro přečtenou a to ji čtu dva dny... Úžasné knihy.

Virus

(teri, 6. 12. 2013 17:27)

Já jsem četla od Kathy Reichs Virus a musím říct, že to super knížka (určitě jako všechny :-D). Virus je kniha spíš pro náctileté. Určitě doporučuji přečíst.

jen a jen chvála

(kam, 17. 2. 2011 14:14)

doufám že Spider bones, dudou dřív:),už se toho nemůžu dočkat,každou jsem zhltla max. za 2 dny.Lepší knihy jsem dlouho nečetla.

Re: jen a jen chvála

(Liz, 9. 7. 2011 23:36)

Už je mám, ale nechávám si je na příští týden, to jedu na dovolenou. Nemůžu se ale dočkat =))
Na stránkách Kathy Reichs jsem četla, že vydala další knížku Virals, což ovšem není o Temperance, ale letos vyšla Flash and Bones, takže doufám, že bude přeložena brzy. Taky vyšla Seizure, ale taky není o Tempe. Je to o synovci, nebo tak něco.

Spider bones?

(Liz, 14. 1. 2011 21:14)

Ahoj, nevíte někdo něco o tom, že by i u nás někdy měla vyjít knížka Spider bones? V Americe se už normálně prodává, takže by ji klidně mohl někdo přeložit =))
Doufám, že to nedopadne tak jako Divoké kosti, které se vlastně odehrávají po Vážných tajemstvích, ale vyšly až v roce 2009 a mezitím vyšlo několik dalších knížek. (snad to zní pochopitelně =)) Ráda bych se toho někdy dočkala...

Re: Spider bones?

(gilly8, 18. 1. 2011 22:24)

Předpokládám, že kniha vyjde. Ale je třeba počítat minimálně s ročním zpožděním.

knihy

(veneum, 31. 1. 2010 19:44)

knihy na sebe navazují po vztahové lince. případy na sebe nenavazují. v knihkupectví je asi neseženeš, ale zkus tohle fórum www.ebookforum.cz tam jsou všechny ke stažení :-)

knihy

(BurkeMan, 20. 1. 2010 17:27)

nevíte někdo kde sehnat Přijdu tě zabít, Osudová cesta a Vážná tajemství? nikde na internetu je nemůžu najít a v knihkupectví je taky nemají...

KNiHY

(Misyrka, 17. 8. 2009 18:59)

Ahoj, mám dotaz, navazují knihy na sebe, nebo ne. Protože třeba ty první knihy se uy vůbec neprodávají. A tak se chci zeptat, jestli když začnu číst např 4. knihu, jestli mi tam nebude něco ucházet. Jo a jestli víte, že bude výcházet dálší kniha a to myslim Ďáblovi kosti nebo tak něco.

knihy

(kikushka, 15. 7. 2009 10:11)

Ktorá je podľa teba najlepšia kniha od Kathy Reichs?A vystupuje Ryan v každej knihe?
Diky:)

Re:Knihy

(gilly8, 14. 7. 2009 20:20)

Ano, je mezi nimi vztah, i když tak trochu komplikovaný:-).

Knihy

(kikushka, 14. 7. 2009 18:52)

Je medzi Temperance a Ryanom nejaký vzťah?Ešte som nečítala knihy od Kathy Reichs ale podľa to čo tu vidím by sa mi mohli páčiť.

Re: do davu..

(gilly8, 5. 6. 2009 17:14)

Knihy od Kathy Reichs jsou o dost jiné než seriál a s dějem seriálu nesouvisí vyjma jména hlavní hrdinky a jejího povolání. Seriál Bones je točený spíše podle života Kathy Reichsové než jejích knih. Takže...pokud máš ráda Bones, bez knih nejsi o nic ochuzená. Ale je to pěkné čtení a já si nenechám ujít žádnou knihu od Kathy Reichs:-).

do davu..

(Misyrka, 5. 6. 2009 17:10)

Ahoj lidi... hle já ty knihy nečetla..mno vlastně sem do nedávna ani nevěděla, že jsou... tak se chci zeptat...:Myslíte, že jsem o něco přišla, když jsem je nečetla a koukám se na BONES. DÍKY

knížky

(Terezka, 4. 8. 2008 11:58)

já jsem četla Smrtící rozhodnutí,Osudovou cestu,Smutné pondělí a Svaté kosti a musím říct,že jsou opravdu výborné.Nejvíc se mi líbilo smutné pondělí....Další knížky už nemůžu nějak sehnat:(ale na konci srpna by snad měly vyjít dvě knížky od Kathy v češtině,tak jsem zvědavá:)

smutne pondeli

(bones, 16. 7. 2008 21:25)

ja mam knizku smutne pondeli a je supeer. oplati sa kupit :-)

:-(

(lalaith, 26. 12. 2007 14:29)

Knihy Vážná tajemství a Osudová cesta sú beznadejne vypredané. Nemáte niekto prosím nápad, kde by som ich ešte mohla skúsiť dostať? Ďakujem.

Knihy

(Manny, 28. 6. 2007 23:23)

Její knihy jsou rovněž k zapůjčení v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. Myslím, že jich tam je 6.