Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hart Hanson

Hart Hanson komentuje závěr 3.řady BonesDatum: 21.5.2008

Autor: Matt Webb Mitovich

Zdroj: TV GuideTV Guide zpovídal Harta Hansona ohledně závěrečné epizody 3.řady Bones. Rozhovor obsahuje spoilery z epizody 3x14 The Pain in the Heart a také ze 4.série. Vznikl jako reakce na dosti bouřlivé přijetí vyústění celé Gormogonovy záhady a zde máte jeho český překlad.


FOX své diváky dokázal tohle podělí pěkně překvapit jak Housem, tak i Bones, že?
Tak to si teda pište! Že jo? Díky Bohu!

Při hodnocení Zackova odhalení mnoho našich čtenářů nešetří slovy "neodpustitelné", "manipulativní", "zbabělé", "nelogické"...
[zasměje se] První na řadě, samozřejmě, je potěšení z toho, že se něco takového děje. Reagují a to je to, co chceme. Opravdu špatnou odpovědí by bylo ticho.

Jasně. Jak jeden čtenář poznamenal: "Co dělá dobrý pořad", je to, že vede lidi k tomu, aby hovořili a komentovali.
A to jsme zcela jistě udělali i my. Je spousta důvodů, proč jsme udělali to, co jsme udělali, ale nejdůležitější byl ten, že vstupujeme do 4.série a chtěli jsme, aby publikum vědělo, že si nás nemůže zaškatulkovat a že se může stát cokoliv. I když jsme z poloviny komedie, nechceme, aby publikum myslelo, že jsme upadli do stereotypu. Už před stávkou jsme věděli, že se v Bones něco změní.

Někteří spekulují, že stávkou zkrácená série značně osekala původně výborný Gormogonův příběh tím, že jako základ Zackovy motivace určila post-traumatický stres.
To je velmi dobré, ano. Původní plán byl - a promýšleli jsme to pořád dokola - že zjistíme, že Zack je buď Gormogon nebo jeho učedník a nebo že ho Gormogon oslovil, on odmítl jeho návrh a Gormogon ho zabil. Vymýšleli jsme všechny možné scénáře. Ale po stávce jsme měli jen dvě epizody na vyřešení záhady a tak jsme si řekli, že to riskneme - "Pojďme všechny šokovat" - a zdá se, že to vyšlo do puntíku přesně. Kvůli seriálu i kvůli Ericovi jsem rád, že někteří lidé jsou naštvaní.

Eric nám řekl, že Zackova věta "Je mi líto" zůstala na zemi střižny.
To je pravda. To "Je mi líto" navrch celé té slzavé scény by bylo až přliš srdceryvné. Bůh zaplať, že Eric dokázal zatlačit slzy. Zack je od svých emocí zvláštně distancován, takže to bylo jakoby to vnitřní části z něj bylo líto, ale jeho intelekt to nevěděl. Když řekl: "Je mi líto." byl to opakovaný hřebíček do rakve. Navíc je tak sympatickou postavou - narozdíl od Brennanové, která umí být chladnější - že každý stejně předpokládá, že je mu to líto.

Uvažoval jste, že by Gormogonovým učedníkem byl někdo jiný?
To si pište, že jo. A taky jsme udělali všechno pro to, abychom hodili podezření, na koho to jen šlo.

Obsazení i štáb Bones jsou stále v akci, že?
Ano. To byla ta nejdivnější věc. Nejprve jsme natočili dva poslední díly 3.řady. Pak jsme točili další 4 díly, ale ty uvidíte až na začátku 4.série, kterou točíme v Londýně v druhé půlce června.

Je Londýnská epizoda samostatná, bez návazností?
Ano. Booth a Brennanová odjíždějí vyšetřovat zločin do Anglie. Je to parádní, dvouhodinová epizoda a taky úvodní díl 4.řady.

Nechte mě hádat - dostanou se do střetu s britskými policisty?
Tak to je přesné. A také s legračními angličany.

Je ještě něco, co byste rád řekl o finále 3.řady a Ericově statusu v pokračující show?
Eric byl jednoznačně pro a nesnášel, že musel mlčet. Opravdu se bál, že se proti němu obrátí jeho fanouškové. Ale určitě jsme ho neviděli naposledy. Nebude v každé epizodě, ale Zack má jisté kvality, které můžeme využít ve stylu "Hannibala Lectera." Můžeme ho jít navštívit a nechat ho, ať radí s případem. Pokud můj hlas zní odlehčeně, tak to není proto, že by to bylo lehké rozhodnutí. Ale děláme to, co musíme.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář