Jdi na obsah Jdi na menu
 

Úvodní strana > Novinky > Novinky - březen 2010


Fota a článek ke 100.epizodě

Fota a článek ke 100.epizodě

27.3.2010 | by gilly8


Ještě necelých 14 dní a konečně se dočkáme 100.epizody seriálu Bones / Sběratelé kostí. Ve Fotogalerii se zatím můžete podívat na obrázky z tohoto dílu.

Níže pak máte překlad článku z Telegraph-Journalu:

Již pět let se seriál Bones pohybuje napříč Foxovským programem jako tancující kostlivec. V dubnu se policejní procedurálka s romantickou zápletkou dočká milníku sta epizod. Fanoušci seriálu se zapříčínili o to, že Kosti [pozn. Sběratele kostí] nedokáže pohřbít ani FOX.

A přesně tak to vyhovuje Emily Deschanel. Elegantní rodačka z Los Angeles se připojila ke svému kolegovi Davidu Boreanazovi a tvůrci seriálu Bones Hartu Hansonovi na nedávné tiskové konferenci televizních kritiků, aby se vyjádřila k tichému úspěchu seriálu. "Takto je to lepší," říká Emily. "Velké seriály jako Chirurgové poutají tolik pozornosti a jsou mediálizovány od úplného počátku. Tohle bych nechtěla. Jsem šťastná, že nás tolikrát přesunuli a lidé si nás stejně nějak dokázali najít."

Stá epizoda s názvem "Části celku" [pozn. The Parts in the Sum of the Whole] vezme diváky na cestu zpět - ještě před úplně první epizodu seriálu - do doby, kdy se Dr. Temperance Brennanová a zvláštní agent FBI Seeley Booth poprvé setkali.

Forenzní specialistka a policista sice začali trochu zostra, ale během několika sérií k sobě přirostli a dostali se do romantické fáze "dají se-nedají se dohromady". Co se týká Boreanaze, ten doufá, že nikdy nedojde na úplnou konzumaci jejich vztahu. "Chci aby spolu skončili šťastně až do smrti? Nemyslím si to," říká. "Ti dva společně rostou ze vzájemného špičkování. Byl bych rád, kdyby to tak pokračovalo - aby to byl seriál o tomto vztahu." Boreanaz stou epizodu režíruje a přiznává, že míchání dvou prací může být občas vyčerpávající. Ale domnívá se, že dokáže role dostatečně oddělovat, aby je obě zvládl. Ale dodává: "Nikdy nemůžete být připraveni přespříliš."

"Myslel jsem si, že to bude intuitivní režisér," říká Hanson. "Místo toho se ale ukázal jako dobrý žák. Nesnáší, když to říkám, ale opravdu mě šokovalo, kolik času věnuje jako režisér přípravám." Podle Hansona jen samotné hraní v seriálu vyžaduje 60-70 hodin přáce týdně od ústředních herců.

Hanson doufá, že i Emily Deschanel si vyzkouší režírování, ještě než seriál skončí. Ovšem konec v brzké době nehrozí. Seriál byl již obnoven na další sérii.

Hanson vyrostl v Kanadě a začínal svou kariéru režírováním kanadské televizní produkce jako Neon Rider, Road to Avonlea, Street Legal a Traders. Přiznává, že Sběratelé kostí hodně vděčí Aktům X, kde dva vyšetřovatelé také sdílejí romantické napětí.

Věří, že jeho seriál zároveň předběhl trend odlehčených kriminálek. Seriály jako Castle a dokonce i drama CBS Republic of Doyle mísí komedii s policejní prací. "Všechny ty velepopulární krimi procedurálky už tu byly, když jsme šli do vysílání," říká Hanson. "Museli jsme přijít s něčím jiným, abychom vybočili z řad všech těch Kriminálek [pozn. CSI]."

A dokonce i tyto seriály tíhnou více k centralizaci postav, jak 'stárnou'.

Emily říká, že je ráda, že její postava během let vyrostla. Brennanová - volně založená na žijící forenzní antropoložce - Kathy Reichs, která dříve vedla kriminální laboratoř v Quebecu - na začátku seriálu bývala tak zaměřená na svou práci, že se zdála zcela odtržená dokonce i od pocitů svých kolegů. I když Emily Deschanel zbožňuje její soustředěný postoj, nevadí jí, když je teď Brennanová trochu uhlazenější. "Myslím, že se přestala tolik chránit a otevřela se okolí," říká. "Pokouší se naučit, jak vycházet s lidmi. Teď už nemá k ráně tak blízko jako na začátku."

A co bylo pro Emily na natáčení flashbackové epizody nejzajímavější? "Asi vlasy a šatník," říká. "Bylo vtipné zkoušet si šaty, které byly přesně ve stylu 'staré' Brennanové."

Stá epizoda seriálu Bones / Sběratelé kostí se vysílá na Globalu 7.dubna a na Foxu 8.dubna 2010 od 20hod.

Zdroj: Telegraph-Journal.Přidat.eu záložku

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Cool

(Twitetre, 27. 3. 2010 23:48)

Tak tohle jsem si chtěla přečíst a to hlavně tu část o tom ,že bude další série :)

:-)

(KayTee, 27. 3. 2010 22:47)

Díky za článeček :-) Potěšila i zmínka o Aktech X :-)