Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kateřina Lojdová jako Dr. Temperance Brennanová

13. 1. 2008
kateřina lojdová

Kateřina se narodila v Praze v roce 1977. Absolvovala hudebně dramatický obor pražské konzervatoře (dodnes hraje výborně na klavír). Již během studia začala pravidelně hostovat v Národním divadle. Poprvé na divadelní prkna vstoupila jako Smeraldina ve Sluhovi dvou pánů (režie - Milan Schejbal). Po dokončení školy v roce 1996 začala působit v Mladé Boleslavi, kde zůstala 3 další roky.

Nejlépe jí sedí komediální žánr, kde dokáže uplatnit svůj smysl pro sebeironii, ironii a paradox. Od roku 2000 je její domovskou scénou Divadlo ABC (jmenujme např. roli Lízy v Pygmalionu). Hostuje také v pražské Viole. V Divadle Na Jezerce jsme ji mohli vidět v roli Nancy v komedii podle Woody Allena Zahraj to znovu, Same či v Prokletí nefritového škorpiónav roli slečny Fitzgeralldové.


Jako dabérka ozvučnila např. Keiru Knightley v Pirátech z Karibiku či Králi Artušovi, Shannen Doherty jako Prue Halliwellovou v seriálu Čarodějky nebo Jennifer Morrison alias Dr. Allison Cameronovou v seriálu Doktor House. Také dabuje postavy v různých telenovelách - Má tlustá Valentýna či Kachorra. Slyšet jsme ji mohli i jako Valu Mal Doran (v podání Claudii Blackové) v seriálu Stargate.


Na televizních obrazovkách se objevila v těchto rolích:

  • 1996 Ďábel v Praze
  • 1996 Červený kamínek
  • 1998 Muž s duchem
  • 1999 Svěcená panenka
  • 1999 Ohrada snů


Zdroj: oficialnistranky.cz a ceskezneni.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dabing

(Prostě špatně, 11. 2. 2012 19:43)

Prue namluvila Barbora Munzarová

Dabing v Charmed

(Konstance, 12. 8. 2010 9:35)

Máš špatné informace. Kateřina nedabovala Shannen Doherty v Čarodějkách, ale Alyssu Milano.

cHyba :o)

(Tereza, 4. 8. 2009 11:07)

Ahojky, Kateřina nemluvila Prue :o) ale Phoebe :o)