Jdi na obsah Jdi na menu
 

Autogramiáda Kathy Reichs v Paláci knih Luxor

Úvodní strana > Novinky > Novinky - říjen 2012

 

Autogramiáda Kathy Reichs v Paláci knih Luxor

24.10.2012 | by gilly8

 kathy-reichs-luxor-02.pg.jpg

Ti, kteří nestihli přijít na pondělní besedu s Kathy Reichs v Americkém centru, měli dnes – 24. 10. 2012 – druhou šanci potkat se se svou oblíbenou spisovatelkou. Od 17 hodin totiž v Paláci Luxor na Václavském náměstí proběhla autogramiáda jejích knih.

Tentokrát to bylo trochu uspěchanější a kratší než v pondělí, ale kdo si přišel pro podpis, dočkal se:-).

Na autogramiádě se logicky opakovaly informace z pondělka o nových knihách – ať už o „Pokladu“, 2.dílu série o Tory Brennanové, anebo „Bones are Forever“, novince s Temperance Brennanovou, která právě vyšla v Americe. Na český překlad si počkáme až do června 2013. Dozvěděli jsme se i český překlad titulu – „Kosti jsou věčné“. Název inspirovala bondovka „Diamanty jsou věčné“. Děj knihy se totiž točí kolem těžby diamantů na severu Kanady.

Co se týká knihy „Poklad“, tak ta navazuje na předchozí díl série o Tory Brennanové („Virus“). V něm jsme se dozvěděli, že Tory a její kamarádi bydlí ostrově poblíž Charlestownu a její rodiče žijí na druhém ostrově, kde je veterinární výzkumný ústav. V novém díle se objeví hrozba, že dojde k prodeji obou ostrovů a uzavření výzkumného ústavu. Tory i její kamarádi by se tak museli odstěhovat spolu s rodiči na různá místa všude možně ve světě. A tak se tomu logicky snaží zabránit.

A proč se kniha v češtině jmenuje „Poklad“? Kathy vyprávěla, že Charlestown byl v 16. a 17. století centrem pirátů. Při pátrání po místní historii Kathy se svým synem (spoluautorem knihy) zjistili, že jedním z místních nejznámějších pirátů byla žena a byli z toho nadšeni. Kathy tedy tuto historii zakomponovala do děje knihy a Tory se spolu s kamarády snaží najít poklad, který zakopali právě tito piráti.

Kathy také vyprávěla, že byla na prohlídce Pražského hradu. Byla se podívat i v podzemní kryptě a hned jí napadlo, jaké je to pěkné místo pro ukrytí mrtvoly. Spisovatelku detektivek v sobě opravdu nezapře:-).

Jinak padl dotaz, kdy a kde Kathy vůbec stíhá psát. Prý píše kdykoliv se vyskytuje doma – tedy, když není zrovna v laboratoři (kde není každý den, protože dělá jen na složitých případech, které si vybere) anebo právě nejezdí propagovat své knihy.kathy-reichs-luxor-01.pg.jpg

Dozvěděli jsme se, že nejen její syn se věnuje psaní, ale i její dcera Kerry je spisovatelka. Nedávno jí vyšla už třetí kniha. Obě její děti sice vystudovaly právnickou školu, ale ani jeden se právu nevěnuje.

Pár otázek směřovalo i na Kathyinu roli při natáčení seriálu Sběratelé kostí. Víceméně se opakovala pondělní diskuse, takže to nebudu rozepisovat. Jen jedna věc mi při přepisu pondělní besedy vypadla a ta se tu taky probírala. Šlo o dotaz na to, co Kathy přimělo, aby si zahrála v jednom díle Sběratelů kostí, i když to předtím vždy odmítala. Nebyl to žádný racionální důvod. Kathy do toho šla jednoduše proto, že díl režíroval David Duchovny. A kdo by si takovou příležitost nechal ujít, že:-)!

A pak už došlo na samotnou autogramiádu. Tentokrát bylo čekání na podpis přeci jen delší než v pondělí, protože přišlo opravdu mnoho lidí.

Na závěr pro vás mám ještě 2 odkazy:


Tak to by bylo vše k návštěvě Kathy Reichs v Praze. Doufám, že se alespoň některým z vás povedlo přijít buď na pondělní besedu či středeční autogramiádu. Pro ty, co nemohli, jsem alespoň sepsala „reportáže“ z obou akcí, aby nebyli o nic ochuzeni.

No a já se teď asi půjdu vrhnout na první knihu ze série o Tory Brennanové – „Virus“. Jsem zvědavá, zda mě kniha chytne alespoň zčásti tak jako knihy o Temperance Brennanové:-).

 

 


Valid XHTML 1.0 Transitional Přidat.eu záložku
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BEST software for captcha breaking!

(LatonyaInvaf, 26. 3. 2018 4:25)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.