Jdi na obsah Jdi na menu
 

Úvodní strana > Novinky > Novinky - srpen 2010


4. výročí webu

SOUTĚŽ ke 4. výročí webu

20.8.2010 | by gilly8


Léto je skoro pryč a je tedy čas na další bilancování. Tento web totiž funguje již 4 roky a začínal si na pažbě dělat už pátou čárku. Za celou dobu web zaznamenal přes 600 tisíc návštěv, což je neuvěřitelné číslo. Když jsem web zakládala, nikdy mě nenapadlo, že se takhle krásně rozjede. Poprvé jsem o webu začala uvažovat v době, kdy jsem skončila studium na vysoké škole a rozhlížela se co dál. Tvorba webu mě zajímala už dříve, ale nikdy na ní nebyl čas. Seriál Sběratelé kostí byl tehdy (v létě 2006) na konci své první série a já si řekla: "Proč nespojit příjemné s užitečným?" a pustila se do prvního pokusu o web o tomto seriálu. Neměla jsem představu, kam a jak se vydat, ale jednoduše jsem zkoušela psát, co zajímá mě - s tím, že to třeba zaujme i někoho jiného. Ze začátku na web chodilo tak 5 - 10 lidí denně, postupně se návštěvy zvedly na několik desítek. V lednu 2007 se průměrná návštěvnost přehoupla přes stovku, v květnu 2007 přes dvě stovky. V roce 2008 web průměrně evidoval 400 a v roce 2009 pro změnu již 600 návštěv denně. A letos jsme se dostali na průměrně na téměř 900 návštěv za den. Teď přes léto, když jsem nestíhala aktualizovat, čísla návštěvnosti logicky spadla, ale s novou sérií Bones budu zpět:-).

Za těmito čísly jste samozřejmě vy všichni - ať už pravidelní, nepravidelní či náhodní návštěvníci. Vám všem patří můj obrovský dík. Kdybyste tu nebyli, tak už asi dávno nemám tolik motivace a důslednosti (i když čas obě charakteristiky značně ohrožuje) k tomu, abych na webu pracovala dál. Dlouhodobě přemýšlím o přechodu na jiný editační systém, jiný design, jinou doménu, atd. Zatím k ničemu z toho nebyl dostatek kapacity, ale v budoucnu (vzdáleném) k tomu zřejmě dojde. Mám své horší dny, kdy jsem unavená, nestíhám se ani vyspat a říkám si, že už toho mám dost a končím:-). A pak jsou tu lepší dny, kdy se podívám na pár vašich komentářů nebo si přečtu si některou z povídek a jsem dojatá, protože mám obrovskou radost z toho, že jsem vytvořila prostor, kde spolu mohou komunikovat lidé s podobnými (i zcela odlišnými) názory, ale hlavně s láskou k seriálu Sběratelé kostí. A jediný tento lepší den mi vynahradí deset horších.

Vím, že se opakuji s omluvami, že nestíhám přispívat a sliby, že to napravím - a realita je mnohdy jiná. Strašně ráda bych u webu trávila více času, ale bohužel se nikdy nedostanu z práce domů před osmou večer a poslední 2 měsíce se do toho všeho přidalo ještě plánování svatby a svatební cesty... Takže na web do důsledků nemám čas vůbec. Nicméně bych vám chtěla alespoň trochu vynahradit vaši přízeň a čas, který na webu trávíte a tak jsem pro vás připravila další soutěž. Lépe řečeno soutěže. Budou celkem tři. Tentokrát bohužel nedojde na znalostní soutěž, protože bych ji nestíhala spravovat, ale mám tu něco pro všechny kreativce ať už literární nebo grafické. Ale teď už k bližším podrobnostem...

SOUTĚŽ KE 4.VÝROČÍ TOHOTO WEBU

Soutěž o NEJ wallpaper 1. soutěž - O nej wallpaper na téma Bones Crossover - aneb kdybyste měli některou postavu ze seriálu Bones spárovat s někým z jiného seriálu, s kým by to bylo? Představivosti se meze nekladou. Příklady: Booth a Buffy, Brennanová a McGyver:-).
Maximální počet postav na wallpaperu není omezen. Wallpaper může obsahovat text, ale nesmí obsahovat jméno či přezdívku autora/ky wallpaperu. Wallpaper musí být složen minimálně z 2 obrázků - a to výhradně ze seriálu Bones a jednoho či dvou dalších seriálů (fota z epizod, promo fotky, screencaps,..). Celý wallpaper musí být vaším dílem, nelze použít část či celý wallpaper jiného tvůrce. Každý soutěžící může poslat maximálně 2 wallpapery. Musí se jednat o nový wallpaper - tzn. nesmí být publikován na jiném webu. Po skončení soutěže bude váš wallpaper uveřejněn na tomto webu. Velikost wallaperu musí být buď 1024 x 768px nebo 1280 x 1024px.
Vítěz získá DVD Valentine s Davidem Boreanazem.


Soutěž o NEJ povídku 2. soutěž - O nej povídku na téma Bones
Téma nechávám zcela volné, jen je potřeba, aby v povídce vystupovala alespoň jedna z hlavních postav ze seriálu Bones.
Povídka musí být vaším autorským dílem. Nepočítají se překlady zahraničních povídek jiných autorů. Každý soutěžící může poslat maximálně 2 povídky. Po skončení soutěže bude vaše povídka uveřejněna na tomto webu. Nezapomeňte také vaši povídku pojmenovat. Přijímají se jak povídky psané česky, tak i slovensky.
Vítěz získá Plakát Bones - Everybody Has Secrets (69cm x 104 cm).


Soutěž o NEJ logo 3. soutěž - O nejlepší návrh nového loga pro tento web - vítězné logo umístím do hlavičky tohoto webu:-). Rozměry loga musí být 740px x 199px. Musí jít o nový výtvor, který se nevyskytuje na žádném jiném webu.
Vítěz získá Plakát Bones - Detective Story (28 x 43 cm).


Přehled všech cen najdete ve Fotogalerii.

Příspěvky do soutěže můžete posílat od 20.srpna do 10.září 2010 na můj email zaneta.j1@seznam.cz. Do předmětu vždy uveďte název soutěže a do textu své jméno, u wallapaperu jména zobrazovaných postav a u povídky její název. O vítězi rozhodnete sami svým hlasováním.

Těším se na vaše příspěvky!

Přidat.eu záložku

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace+pochvala

(marry, 30. 8. 2010 12:30)

Zdravím:),
také bych ti chtěla popřát vše nej ke svatbě a co se týče webu, tak to ani nevím, co bych měla napsat, abych se neopakovala a byla trochu originální:).
Možná to, že já seriálový šílenec, pečený vařený na netu:):) jsem snad prach málo viděla někde, tak dokonale zpracované stránky-vážně boží:):).
Takže jen, tak dál, protože tě obdivuji a fandím ti:). Co mě na tomto webu upoutalo, jak super to tu máš propracovaný a hlavně ty povídky:):):)

gratulace

(valleria, 29. 8. 2010 11:18)

Moc gratuluji ke svatbě a přeji jen to nejlepší a také gratuju k výročí webu, je to opravdu úžasné místo, jen tak dál :) Odvádíš výbornou práci :)

Velká gratulace!

(Jájinka, 25. 8. 2010 19:40)

Moc gratuluju, Žanet :) Čtyři roky jsou už slušná doba a navíc období zaplněné úžasnou prací a skvělým odkazem, který zůstává :) Sama mám web a nejednou si při jeho tvorbě vzpomenu i na Tebe, na tvoji neutuchající snahu a dá se říct, že i dřinu. Pro mě jsi prostě jednička :)

for gilly8 :)

(ali, 24. 8. 2010 9:19)

Gratulujem k výročiu webu a k svadbe :), nech sa
Vám v živote spolu darí :)
Ja si myslím, že bez teba a tvojho webu by Bones neboli tým čím sú... teda aspoň pre mňa :)

:-)

(KayTee, 23. 8. 2010 23:40)

Je to úžasné, když se něco takového opravdu povede a dělá to radost tolika lidem. Myslím, že právem na sebe můžeš být pyšná :-) A soutěže se zúčastním...teda pokusím se napsat nějakou povídku...

♥

(Domí, 23. 8. 2010 11:17)

Tento blog je úžasný... je tady dycky tolik novinek, že ani nestíhám číst :D.. teď sice ne, ale to nevadí!! Každý má svoje povinnosti nebo tak :-) .. blogu přeju všeck nejlepší a jeho autorce děkuju, že to nevzdala a je tady pořád s námi :)

I Love Gilly8bones.estranky.cz

(Danny, 20. 8. 2010 21:27)

Gilly si späť!!! supééér, ani nevieš ako sa teším a myslím, že tento názor nezdieľam sama :-) a veľmi pekne ďakujem, že si sa nevzdala si skvelá, dúfam, že sa nikto neurazí, ale myslím, že aj najlepšia :-) Všetko najlepšie prajme k výročiu tohto blogu a aj tebe blahoželám, že si dokázala ničo takéto vytvoriť :-)