Jdi na obsah Jdi na menu
 

Eric

20 otázek pro Erica MilleganaZdroj: PopGurls
Autor: Amy
Překlad: gilly8

Možná nevíte, že Eric Millegan umí zpívat, ale je to vždy jen otázka času, než tento na Broadwayi vyučený herec vypustí z úst několik tónů, aby překvapil své kolegy v Jeffersonském Institutu. Po deseti letech hraní v New Yorku se rozhodl zkusit svoje štěstí v televizi. A L.A. ukázalo Ericovi vlídnou tvář - během prvního měsíce od příletu získal roli mladého promujícího studenta Zacka Addyhov seriálu Bones stanice FOX. Nyní, v polovině druhé série Bones Zack již složil závěrečné zkoušky, vylepšil svůj vzhled a je dobře připraven na další velkou výzvu.

1. Jak jste zjistil, že jste získal roli Zacka Addyho v Bones?
Po telefonu. Můj (tehdejší) manažer zavolal mě a mému agentovi a uspořádal společnou telefonickou konferenci, aby nám oznámil tuhle novinku. Bylo to hodně dobrodružné - ten samý den ráno mě zkoušeli pro seriál Kitchen Confidential (s Nicholasem Brendonem z Buffy, přemožitelky upírů) a pak odpoledne pro seriál Bones (který se tehdy ještě jmenoval Brennan). Bylo mi řečeno, že u Brennan se bude rozhodovat ještě tu noc, takže Kitchen Confidential se pak může rozhodnout, zda mě následující den budou chtít dál zkoušet pro svůj seriál nebo ne. Řekl jsem svému příteli, že když mě do Brennan vezmou, tak se ihned vrátím do New York City (kde jsem žil), abych byl s ním, dokud se seriál nezačne natáčet. Takže to obsazení bylo hned nadvakrát dobrá věc - získal jsem práci a vrátil jsem se domů.

2. Zackova závěrečná zkouška a nová práce jsou také spojeny s novým účesem. Prodiskutovali to s Vámi a nebo to byl Váš nápad?
Hart Hanson (tvůrce seriálu) a já jsme o tom mluvili od počátku první série. Moje vlasy mě začaly štvát, protože byly dlouhé a chtěl jsem si je ostříhat. Hart si myslel, že by to bylo dobré použít jako součást děje v druhé sérii a to se také nakonec stalo.
A to ještě náhodou, protože podle rozpisu, dle jakého jsme natáčeli tu epizodu (2x11 Judas on a Pole), to vypadalo tak, že si budu moset ostříhat vlasy hned první den a pak budu muset nosit paruku ve všech scénách, kde mám ještě dlouhé vlasy. Byl jsem opravdu proti a Hart taky. Ale stejně jsme museli točit podle toho rozpisu kvůli časové dostupnosti herce, který hrál bratra Brennanové (Loren Dean). Takže proto mi Hodgins nasadil na hlavu klobouk na konci scény, ve které je odhalen můj nový vzhled. To nám umožnilo schovat mé dlouhé neostříhané vlasy až do poslední scény, kdy zaklepám na okno restaurace.

3. Proč si myslíte, že Zack nemá úspěch u žen?
Nemám ani ponětí. A Zack taky ne. Doufejme, že to jednou oba zjistíme.

4. Kdy jste si poprvé uvědomil, že jste skutečně zapadl do týmu, natáčejícího Bones?
Hned na začátku. Cítil jsem se v týmu těchhle lidí dobře už když jsme v Hartově kanceláři společně poprvé pročítali repliky k pilotnímu dílu. Všichni jsou moc milí, respektující, tvrdě pracující, talentovaní lidé. Myslím si, že jsme asi všichni nějak spojeni v tom smyslu, že děláme na projektu, který nám všem přinesl úžasnou příležitost pracovat na společném seriálu. Máme Harta rádi a jeho idea seriálu nás nadchnula.

5. Předtím, než jste začal točit Bones, jste se hodně věnoval muzikálům v New Yorku. Co bylo největší výzvou naodchodu do L.A.? Co Vás překvapilo?
Největší změnou bylo odloučení od přítele. Nyní tu již žije naplno, ale když jsem byl v L.A. první rok, tak jsme byli od sebe, a to bylo hodně těžké.
Co mě možná překvapilo, bylo to, jak mě město strašně rychle přijalo z profesního hlediska. Vystoupil jsem z letadla a hned jsem měl náslechy a dobré odezvy. Letěl jsem do L.A. v pondělí začátkem února. Na Brennan jsem měl zoušku ve čtvrtek. A koncem měsíce jsem už měl svůj seriál!Poté, co jsem se ztěžka protloukal v New Yorku, to byly úžasné tři týdny, kdy jsem se cítil žádaný.Ano, v New Yorku jsem udělal několik skvělých věcí, jako Jesus Christ Superstar na Broadwayi a Harold & Maude v Paper Mill Playhouse, ale Ježíš běžel jen 5 měsíců a Harold a Maude jen jeden měsíc. Většina z mých deseti let v New Yorku byla plná odmítnutí a přešlapů.

6. Když mluvíme o hlavní roli v muzikálu Harold a Maude - jaké to bylo, vstoupit do nové verze role, kterou milovalo tolik lidí?
Bylo to skvělé. Jeden ze světlých bodů mé kariéry. Ztvárnění nějaké role v úplně novém muzikálu byl sen, který se mi splnil.
Věděl jsem, že ztvárnění Buda Corta ve filmu všichni zbožňovali - je to dobrý film a on je tam výborný. Mezi Haroldem ve filmu a v muzikálu jsou rozdíly, ale i tak jsem tu roli hrál s ohledem na Budovu práci a na to, co lidé milovali.

7. Řekl jste, že jedno z poselství Harolda a Maude tkví v tom, že máte "být s osobou, kterou milujete." Proč Vás to tolik oslovilo? Je ještě nějaký další film, který Vás přivádí na tuto myšlenku?
To je těžká otázka. Ne proto, že by na ní nebyla odpověď. Ale zjistil jsem, že je pro mě těžké vyjádřit ji slovy. A co se týká toho dalšího filmu, tak mám teď v hlevě úplně prázdno. Ale i tak je to dobrá otázka.

8. Zmínil jste se, že jste na Broadwayi dělal v novém zpracování Jesus Christ Superstar. Můj přítel zpívával slova "Superstar" jako "Jesus Christ Superstar, kdo si ksakru myslíš, že jsi?" Jaká slova vždycky zazpíváte špatně nebo kdy přeslechnete text?
Myslím, že text Dire Straits [z "Money for Nothing"] zněl "money for nothing and your checks for free." Teprve před dvěma týdny jse si uvědomil, že tam je chicks a ne checks.

9. Vzhledem z vašemu hudebnímu zázemí je nějaká šance, že byste si zazpíval v Bones?
V to doufám. Hart nevěděl, že zpívám, když mě najímal. Když jsem to zmínil při natáčení pilotního dílu, tak hned chtěl, abych si v seriálu zazpíval. Ale zatím k tomu nebyla příležitost. Pokud budu v seriálu zpívat, bude to muset pasovat k mé postavě - to, jak odhalíme Zackův skrytý dar zpěvu, musí být provedeno hodně opatrně.

10. Jakých pět alb posloucháte v poslední době dokola?
Edici nahrávek z filmů Company a A Class Act. Soundtrack z Dobrodružství Priscilly, královny pouště a směs CD, které mi má sestra dala k vánocům, a ještě něco dalšího, co už si nepamatuju, mám v přehrávači v autě.

11. Píšete blog pro NBA.com - jak jste se k tomu dostal?
Pět let jsem psal sloupky pro OregonLive.com jako "Fanoušek" Portland Trail Blazers. Když jsem přišel do L.A., jeden z lidí, jež pracují pro 20th Century Fox mě doporučil na Blog týmu na NBA.com. Dal jsem jim [NBA.com] příklady mých příspěvků a líbily se jim. A to je celé. Tohle prostě miluju. Jediný problém je, že nemám tolik času sledovat zápasy tak často, jako když jsem byl nezaměstnaný. Právě teď, když odpovídám na tuhle otázku, mám v televizi zapnutý zápas Blazers proti Hornets.

12. V Bones se objevila spousta strašidelných věcí - z čeho máte vlastně největší strach?
No, trávím nějakou dobu tím, že pozoruju kostry a myslím na to, jak tohle všechno bude to jediné, co po mě zbyde a to je skutečně děsivé, pokud o tom přemýšlím moc často.

13. Co se asi objeví ve Vašich Přeřecích v Bones?
A jéje. Hmm. Určitě jsem toho zvoral spoustu. Nechte mě přemýšlet. Nejsem si jistý. Kazím repliky jako každý jiný. Možná tam bude nějaké moje zaklení, když to pokazím. Předpokládám, že to v Přeřecích skončí.

14. Jaké tři osobní věci si berete na každý výlet?
Peněženku, klíče a mobil. Nudná odpověď, já vím.

15. Často se říká, že herci musí být opravdu dobrými lháři. Jakou povedenou lež jste vypustil z úst?
Hmm. Tak s tím skutečně nesouhlasím. Myslím si, že herci musí být schopni říkat skrze svoji postavu pravdu. Což pro mě není lež.
Ale největší lež, jakou jsem kdy řekl, bylo to, že jsem v osmé třídě na školním výletě do Washingtonu D.C. potkal Michaela J. Foxe. Mám foto s jednou jeho kartonových podobizen, které vypadá tak opravdově, že jsem mé rodině nakonec řekl, že jsem se s ním potkal. Neřekl jsem, jak to bylo, po několik dalších let. Taková hloupost.

18. Jaká první věc Vás vedla k myšlence - "Tak tohle je to, co chci dělat - být hercem"?
Když mi bylo 7 let, hrál jsem v místním divadle v Eugene v Oregonu. V televizi byla reklama o tom, že můžete být tím, čím chcete, až vyrostete. Zeptal jsem se matky, zda je to pravda. Řekla, že ano. A tak jsem se hned na místě rozhodl, že budu hercem.

17. Jako herec - gay, co si myslíte o současném dramatu kolem seriálu Chirurgové s Isaiah Washingtonem a T.R. Knightem?
No, neviděl jsem to. Ale kdyby nazval T.R.Knighta "teploušem" jen proto, aby to popřel na Zlatých Glóbech, tak by to bylo špatné a hloupé. Přál bych si aby pana Washingtona vyhodili a dali tím jasně najevo, že takové chování je nepřijatelné. (Pozn.překl.: Isaiah Washington prý na pánských toaletách při natáčení Chirurgů označil Knighta nadávkou "teplouš". Ovšem Washington to popírá. Knight později veřejně přiznal svoji sexuální orientaci a řekl, že takovou urážku mu do očí ještě nikdy nikdo nevmetl.)

18. Když jste odešel do L.A., udělal jste rozhodnutí vyjít s vaší orientací na veřejnost a nebo jste to neřešil?
Tak i tak. Neřešil jsem to a rozhodl jsem se nechat to být.

19. Co byste rád, aby se Zackovi v Bones přihodilo?
Dvě věci. Rád bych, aby Zack dostal vlastního asistenta z řad studentů. A taky, aby měl Zack přítelkyni. Říkám, že nejlepší by bylo zabít dvě mouchy jednou ranou a přidělit Zackovi nějakou mladou studentku.

20. Co plánujete dál, kromě Bones?
V dubnu budu hrát v Romeo & Juliet: Redefined v Gulfshoreském divadle na Floridě. Je to nová divadelní společnost, kterou založil jeden můj kamarád. Tahle konkrétní produkce bude zahrnovat částečně balet Romeo a Julie, částečně Shakespearův text a částečně West Side Story. Já budu hrát Romea. Ještě jsem neviděl scénář, ale bylo mi řečeno, že budu odříkávat nějaký Shakespearův text a pak zpívat "One Hand One Heart" z West Side Story. Na to se těším.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

source

(gilly8, 7. 2. 2007 0:09)

Picture borrowed from http://www.popgurls.com/article_show.php3?id=646